У Тернополі для молоді провели годину стійкості та мужності

З нагоди Дня захисника України, у Тернопільській обласній бібліотеці для дітей відбулась година стійкості та мужності «Герої на всі часи», на яку завітали студенти 4 курсу Вищого професійного училища ресторанного сервісу і торгівлі. Нам випала унікальна нагода – поспілкуватись з непересічною і дуже цікавою особистістю – професором, доктором історичних наук, викладачем Тернопільського педагогічного університету ім. В. Гнатюка, воїном-добровольцем Іваном Степановичем Зуляком.

         І хоч свято це вшановує героїв України усіх часів, все ж найбільше уваги було сконцентровано навколо болючих питань сьогодення.  Чому триває війна? Як її зупинити без втрат – людських і територіальних? Як реагувати на численні провокації, інформаційні атаки, якими нас регулярно «частує»  країна-агресор? Відповідь на ці та багато інших актуальних питань, з якими щодня прокидаються і вкладаються спати мільйони українців, отримали студенти під час бесіди з паном професором.
Історик також наголосив, що Україна має справу з гібридним типом війни, який характеризується потужним наступом силового, інформаційного та ментального характеру і спрямована на руйнацію держави зсередини, шляхом розпалювання внутрішніх конфліктів. Відтак, активними учасниками цієї підступної боротьби, несвідомо для себе, стають мирні громадяни. В таких умовах дуже важливо не залишатись байдужим  до долі Батьківщини –вивчати історію, мову, читати українські книги, віддавати перевагу українській музиці та кіно, підтримувати захисників усіма можливими способами.
До прикладу, студенти історичного факультету вже декілька років поспіль майструють маскувальні сітки, а також разом з викладачами збирають речі першої необхідності та продукти для українських солдатів. Вихованці училища, своєю чергою, поділились власним волонтерським досвідом – приготуванням вареників та інших смаколиків для воїнів-захисників.
 Насамкінець, учасники години стійкості та мужності переглянули відео презентацію про представників українського воїнства різних епох, а також ознайомились з книжковою виставкою «УПА – це слава твоя, Україно!».
Дякуємо пану Івану за цікаве спілкування,  доречні настанови та орієнтири для молоді, в руках якої – майбутнє нашої країни. Слава Героям України минулого та сьогодення!
IMG_2423
Уляна Пилипчук, провідний редактор Тернопільської обласної бібліотеки для дітей


Коментарі закриті.