«Патологія зростає, а когорта пацієнтів молодшає»: у Тернополі відкрили мамологічний кабінет

У Тернопільському обласному комунальному клінічному онкологічному диспансері відкрили новий мамологічний кабінет. Про це повідомляють в Управлінні охорони здоров’я Тернопільської облдержадміністрації.

Як зазначає начальник управління охорони здоров’я Тернопільської обласної державної адміністрації Володимир Богайчук, сучасне мамографічне обладнання просто необхідне у цей не простий онкоепідеміологічній час. Адже захворюваність та занедбаність цієї патології зростає, а когорта пацієнтів стрімко молодшає.

“Це вкрай важливо для нашої області, адже, саме в мамографічному кабінеті онкологічного диспансеру щорічно обстежується понад 3 тисячі пацієнток, при цьому виконується близько 12 тисяч мамографій. Також, слід зазначити, що мамографічне обстеження є основним інструментальним методом діагностики не лише злоякісних захворювань молочної залози, а й доброякісної патології. Мамографія також застосовується в якості скринінгу, для визначення групи ризику та динамічного спостереження таких пацієнтів.”- зазначив головний лікар онкологічного диспансеру Леонід Шкробот.

До слова, на монтаж, калібрування та налагодження роботи мамографічного комплексу витрачено близько 45 тис. грн. Власне саме обладнання, яке вдалося закупити з підтримкою американських партерів, в рамках благодійної допомоги БО «Радіологи без кордонів» та «Together for Ukraine», становить 900 тис. грн.

42a97fc7c47c4a073cb5bc09614b17c7Коментарі закриті.