Полум’яним словом Івана Франка і творами Дмитра Бортнянського, Мирослава Скорика, Василя Барвінського та інших українських композиторів Муніципальний Галицький камерний оркестр під орудою народного артиста України Василя Феленчака 6 жовтня відкриває свій XXVIII концертний сезон.

galyckyy-zorunka-27-08-2019-1

У програмі «Франкові струни», яку колектив підготував з нагоди цієї знаменної події, де звучатимуть думки, поезії великого Каменяра, пісні на його вірші та музика того часу, також візьмуть участь народна хорова капела «Зоринка» і поет Олег Герман.

До речі, заслужений діям мистецтв України Олег Герман виступив і автором сценарію дійства, у якому намагався як поєднати постать Франка зі сторінками історії нашого міста, так і прокласти своєрідні «місточки» між подіями тих часів та сьогоденням.

«Велет українського духу й слова Іван Франко не раз торував дорогами давнього Тернополя. Зовсім юний і в пору старості відвідував наше місто, зустрічався з мистецькою елітою, гімназистами, жителями довколишніх сіл. Тут він творив поезії, шукав однодумців, заслуховувався піснями та музикою Тернопілля. Про це, зокрема, і йтиметься в програмі», – розповідає Олег Герман.

Разом із тим, унікальним у цьому дійстві стане поєднання інструментальної музики камерного оркестру та високопрофесійного дитячого хорового співу народної хорової капели «Зоринка».

«Не використати і не показати слухачеві багатогранний пласт пісень, написаних на вірші Каменяра, було би великим упущенням, – переконаний Василь Феленчак. – І особливо цікаво представити їх у дитячому виконанні». До речі, до двох творів, які звучатимуть у програмі, – «Безмежнеє поле» та «Ой ти, дівчино, з горіха зерня», маестро зробив перекладення для хору та камерного оркестру, відтак, вони покликані стати відкриттям для тернопільської публіки.

«Пісні на вірші Івана Франка завжди були у нашому репертуарі, – говорить художній керівник і диригент хорової капели, директор хорової школи «Зоринка», заслужений працівник освіти України Анжела Доскоч. – Зокрема, ми давно співпрацюємо із знаною українською композиторкою Богданою Фільц, у якої поезії Франка чудово, як то кажуть, «співаються». Результатом такої співпраці є ціла низка творів. Це і «Зелений явір», і «Надійшла весна прекрасна», і «Червона калина, чого в лузі гнешся» та багато інших. Тому ми з великим ентузіазмом підтримали ідею долучитися до програми. Тим більше, що у нас уже є досвід такої співпраці, коли разом із Галицьким камерним оркестром робили спільний концерт духовної музики до 30-х роковин Чорнобильської катастрофи. І тепер це вже буде зовсім інша у ній сторінка».

А музичною преамбулою до всього дійства, яку колектив оркестру підготував для своїх шанувальників з нагоди відкриття сезону, стане концертна симфонія українського композитора кінця XVIII – початку XIX століття, першого класика української музики в Європі Дмитра Бортнянського у трьох частинах.

Відбудеться мистецька програма «Франкові струни» 6 жовтня в Українському домі «Перемога». Початок о 18 годині. Живий звук.

Від admin