Школяр з Тернопільщини боротиметься за найвищу нагороду з рук Кронпринцеси Швеції Вікторії

Як очистити стічні води, заощадити на поливі рослин або ж запобігти стихійному лиху – рішення можуть запропонувати українські школярі. Вже 15 років свої дослідницькі роботи вони презентують на конкурсі «Всеукраїнський юнацький водний приз». Його переможець представлятиме країну на міжнародних змаганнях у Стокгольмі.

Слухачі Бережанської та Борщівської філій МАН зуміли війти у фінал та вибороти спеціальні призи. Лучка Юрій представляв роботу на тему: «Перспективи введення двотрубної системи подачі води у навчальному закладі для зменшення використання питної води шляхом накопичення атмосферних опадів». Восьмикласник Тісногуз Максим презентував проект модернізованої мікроГЕС сифонного типу.

Одинадцятикласник Віталій Михайліченко вигадав порятунок від руйнівних цунамі. Великі хвилі стримуватимуться мільйонами маленьких бульбашок. Пояснює: «На бульбашку діє постійно атмосферний та гідростатичний тиск. При проходженні цунамі створює надлишковий тиск, який стисне цю бульбашку. Тобто цунамі виконає над нею роботу і витратить частину своєї енергії». Над цим рішенням хлопець працював три місяці. І якщо винахід запатентує – може стати мільйонером.

Уже наприкінці серпня у Стокгольмі Віталій боротиметься за найвищу нагороду з рук Кронпринцеси Швеції Вікторії, оскільки у Києві виборов гран-прі.

ef41b35e337b921491d0785c8df993ec

Джерело: ДумайКоментарі закриті.