19-річна Олена Манзюк з села Угорськ Шумського району пішла у ліс по гриби, а виявила цінну знахідку – зуб бізона. Ці доісторичні тварини, які є  сучасниками мамонта, печерного ведмедя, вимерли у післяльодовиковий період.

Тепер унікальний зуб поповнив колекцію Шумського краєзнавчого музею, пише Терміново.

Зуб подвійний, без корінця. Довжина – 42 мм, ширина 32 мм, повідомила науковий співробітник Шумського краєзнавчого музею Лариса Колесник.

– Ці бізони вимерли 9 тисяч років тому у післяльодовиковий період.Зуб вирізняється величиною, кольором, специфічним виглядом, він не схожий до зубів сучасних травоїдних тварин. Коли дівчина принесла цей зуб у музей, ми одразу зрозуміли, що це цінна знахідка. До речі, у нас у музеї є ще закам’янілі пазурі ведмедя того самого періоду. Ці тварини вимерли більше 10 тис років тому, – каже вона. 

Олена Манзюк розповіла, як знайшла зуб. Дівчина каже, що любить збирати цікаві камінчики та інші речі і коли на землі після дощу побачила щось оригінальне – звернула увагу.

– Я ходила у ліс по гриби. На дорозі біля лісу побачила, що щось стирчить з-під землі. Думала може камінчик якийсь, трохи розпорпала землю і дивлюся, – щось таке не схоже ні на що, якийсь нестандартний зуб. Очевидно його вимило водою. Я принесла знахідку додому, помила і почала шукати в інтернеті, що це може бути і знайшла схожий зуб бізона. Віднесла його в музейі, – каже Олена.

Побачити зуб доісторичного бізона та закам’янілі пазурі ведмедя післяльодовикового періоду можна у Шумському краєзнавчому музеї.

185a4d8c85ed4e0d561f45aea90886b41578f325

Від admin