З представників сімейства комарів найбільшого значення для людини має комар роду Анофелес – самка, що переносить збудників малярії. Найбільша небезпека заразитися малярією є в країнах Африки, Центральної Південної Америки, Азії. В Україні випадків місцевої малярії з 1999 року зареєстровано не було, проте щороку реєструються завізні випадки малярії, в т.ч. з летальним завершенням.

В Тернопільській області за 2018 рік зареєстровано 2 випадки завізної малярії.
Через укуси комарів є небезпека заразитися дирофіляріозом (глистяне захворювання). Насмоктавшись крові хворої тварини, комар може занести личинки дирофілярій людині. Укуси комарів можуть спричинити запалення шкіри, сильно сверблячі набряки і почервоніння, інколи папули.
В нашій місцевості умови для розвитку комарів надзвичайно сприятливі: клімат, водні ресурси, рослинність. Значну частину території Тернопільської області займають ліси з чагарниковим підліском, багато водоймищ, заболоченість, значне зволоження: відносна вологість становить 70-80%, середня температура повітря коливається від – 5 0С у січні до +20 0С у липні, все це створює сприятливі умови для розвитку та активної життєдіяльності комарів.
Захист від укусів комарів повинен здійснюватися як під час перебування в приміщенні, так і поза ним. Для попередження зальоту комарів до приміщення вікна повинні бути засітчені. Комарі нападають на людину найчастіше ввечері. В цей час бажано носити одяг, що прикривав би більшу частину тіла (одяг з довгими рукавами, довгі брюки, сукні та ін.). Відкриті частини тіла, особливо під час перебування поза приміщенням, для запобігання нападу комарів, слід змащувати репелентами у вигляді кремів, лосьйонів, спиртових розчинів, аерозолів. В якості захисту можна також придбати браслети, кліпси і навіть наклейки від комарів.
Комарі не люблять різних специфічних насичених запахів. Зокрема камфори, цитрусових, гвоздики, кедрової олії та валеріани. Декілька крапель цих природних засобів можуть на деякий час їх відлякати. А щоб шкіра не свербіла якщо все ж таки вкусив комар, її треба обробити розчином соди (2 ч.л. на стакан води).
Знищення комарів у приміщеннях проводять за допомогою електрофумігаторів, інсектицидних спіралей, аерозольних препаратів.
Краще запобігти укусам, ніж потім лікувати їхні наслідки.

FB_IMG_1563348487518

Від admin