Злочин в Козові за сценарієм російських спецслужб (фото)

Чоловік, якого затримали в Козівському районі під час роздачі матеріалів незаконної виборчої агітації, від спілкування з журналістами відмовився. Але в ході неформальних розмов із поліцейськими вдалося з’ясувати та в деталях відтворити всю “легенду”, яку гастролер придумав i продовжував вигадувати під час складання протоколу, консультуючись телефоном із замовниками, – пишуть «Тернополяни».

lyst-2019-1

Отже, неофіційно, все виглядає так.

Тернополянин на автомобілі, зареєстрованому в Харківській області на Стефанію Гук, приїхав в Козову як турист. Десь (каже, що не пам’ятає, де), він побачив, як лежить ящик, вагою 10-15 кілограмів з передвиборчими листівками.

В цю мить наш «турист» перетворюється на свідомого громадянина, ставить ящик із листівками до багажника авто та їде за 5-10 км від районного центру роздавати ці листівки в селах. А там його вже ловлять правоохоронці, яких викликали небайдужі мешканці.

Все це нагадує «відмазку», яку придумали для російських шпигунів, що підозрюються в отруєнні підданого Великобританії екс-розвідника, подвійного агента Скрипаля. Там теж за документами ніхто нічого не робив, а зловмисники оглядали місто як туристи.

А як воно виглядає насправді?

Конкуренти на виборах, передбачаючи свій програш та не знаючи, як це пояснити спонсорам, які під ті вибори давали гроші, йдуть ва-банк. Замовники друкують брехливі листівки з порушеннями виборчого законодавства, наймають декількох рознощиків та в подальшому роблять вигляд, що їх це не стосується. Але продовжують активно консультувати того, кого спіймали правоохоронці. Саме через консультування із замовниками затриманому вдалося уникнути покарання в Козівському суді, обманувши поліцейських, – мовляв, він клопотатиме про перенесення справи в суд за місцем проживання.

Враховуючи поведінку зловмисника та його постійні телефонні дзвінки, цілком можна припустити, що «туристична операція» готувалася групою людей заздалегідь.

Зараз – м’яч на боці поліції. Чи зуміють вони поставити крапку в цій та подібних справах так, щоб іншим більше не хотілося ставати такими «туристами».

Тим часом, в поліції повідомили: на чоловіка, який роздавав листівки, правоохоронці склали адмінпротокол за частиною 2 статті 212-13 –«Виготовлення або розповсюдження друкованих матеріалів передвиборної агітації, які не містять відомостей про установу, що здійснила друк, їх тираж, інформацію про осіб, відповідальних за випуск». Санкція статті передбачає накладення штрафу на громадян від трьох до п’яти неоподатковуваних мінімумів доходів громадян і на посадових осіб – від двадцяти до тридцяти неоподатковуваних мінімумів доходів громадян.

 Коментарі закриті.