Подорожуй безпечно: На Тернопільщині реалізовується важливий проект

Уже вкотре управління туризму обласної державної адміністрації спільно з Управлінням ДСНС України у Тернопільській області реалізовує проект «Подорожуй безпечно».

Цьогоріч у рамках проекту відбувся захід «Дністер відкритий для всіх» . Як наголосив начальник управління туризму Ростислав Яцків, цьогоріч участь у заході прийняли люди з інвалідністю. Тому до сплаву готувалися вкрай ретельно. Працівники відділення водолазно-рятувальних робіт Управління детально дослідили водне плесо Дністра та прибережну смугу маршруту, а організатори заходу пристосували плавзасоби для осіб з обмеженими можливостями.

Сам захід складався із двох частин: теоретичної та практичної.

На теоретичній частині фахівці Управління ДСНС України у Тернопільській області розповіли про все, що необхідно знати тим, хто бажає сплавлятися по річках на плавзасобах різного виду. Зокрема, начальник пошуково-рятувального відділення аварійно-рятувального загону спеціального призначення Управління Sergij Jaworski розповів про правила користування маломірними суднами. Він наголосив на забороні перевантаження плавзасобу, стрибків із нього у воду, перебуванні на плавзасобі у стані алкогольного сп’яніння. Не варто брати на такий екстремальний відпочинок дітей, віком до 7 років. Багато важливої інформації розповів начальник відділення водолазно-рятувальних робіт Ruslan Sivak. Присутні з цікавістю слухали про причини утоплень та деталі роботи відділення. Здивувала усіх і сумна статистика загибелі на воді. Нагадаємо, що з початку року на водоймах Тернопільщини загинуло 13 осіб, з них 2 – неповнолітніх. Особливо небезпечним є літній період.

Надзвичайно корисною була розповідь Віктора Репути. Він звернув увагу на ті небезпеки, які можуть торкнутися нас у літній період. А це: сонячний і тепловий удари, укуси кліщів та різних комах. Окрему увагу звернув Віктор на правилах надання домедичної допомоги при виникнені кризових ситуацій.
А опісля семінару усі присутні на спеціально облаштованих плавзасобах подолали водний шлях рікою Дністер із села Устечко до села Іване Золоте Заліщицького району.

sdr

sdrКоментарі закриті.