Сила корупції: партійців-чиновників «Сили людей» на Тернопільщині щомісяця затримують на хабарях, – подробиці

Жодного місяця без хабаря. Під таким гаслом, очевидно, працюють деякі чиновники, які представляють на Тернопільщині політичну партію «Сила людей», – пише «ТернопільLive».

habar-s-l-05-2019-3

«Сильна команда» мера Чорткова

За темпами корупції на Тернопільщині наразі лідирує «сильна» команда міського голови Чорткова Володимира Шматька, який представляє партію «Сила людей». Після перемоги на виборах, Шматько провідні посади віддав своїм однопартійцям. А зараз одне за одним посипалися їх резонансні затримання.

Квітень: на хабарі затримали «праву руку» мера Чорткова

3 квітня 2019 року в Чорткові, в приміщенні Чортківської міської ради, правоохоронці на хабарі затримали начальника відділу державного архітектурно-будівельного контролю міськради, представника «Сили людей» Андрія Філіпа.

habar-s-l-05-2029-1

Чиновник отримав хабар за введення в експлуатацію будівлі. Передача коштів відбулася на автостоянці поблизу міської ради. Чиновник поклав хабар собі у кишеню. Саме затримання відбулося в службовому кабінеті Андрія Філіпа через декілька хвилин після цього.

Травень: на хабарі затримали заступника мера Чорткова

habar-s-l-05-2019-2

15 травня 2019 року прокуратурою Тернопільської області спільно з працівниками Управління захисту економіки в Тернопільській області ДЗЕ НП України викрито заступника міського голови Чорткова Олега Недокуса на одержанні через посередника 800 доларів США неправомірної вигоди від місцевого підприємця. Встановлено, що посадовець, знаючи про наміри фізичної особи-підприємця встановити носії зовнішньої реклами – білборди на території міста, вирішив залучити в якості посередника в отриманні хабаря їх спільного знайомого. За сприяння в прийнятті позитивного рішення виконавчим комітетом міської ради та надання дозволу підприємцю на розміщення 8 білбордів чиновник вимагав від нього 800 доларів США. Частину обумовленої суми заступник міського голови отримав від посередника у квітні цього року, при одержанні решти – 600 доларів США був затриманий правоохоронцями.

Посадовцю органу місцевого самоврядування, який курував у мерії питання житлово-комунальної сфери, повідомлено про підозру за ч.3 ст.368 КК України (одержання службовою особою неправомірної вигоди для себе за вчинення в інтересах того, хто надає неправомірну вигоду будь-якої дії з використанням службового становища, поєднане із вимаганням).

Нагадаємо, Олег Недокус обрався до Чортківської міської ради від партії «Сила людей» і відразу отримав посаду заступника свого однопартійця Володимира Шматька.

Не Тернопільщиною єдиною

Але корупційна активність партійців «Сили людей» не обмежується лише Тернопільською областю. Під час президентської кампанії всю Україну сколихнув скандал, коли з’ясувалося, що кандидат у Президенти від «Сили людей» «забув» задекларувати кошти, які йому передали для фронту.

habar-s-l-05-2019-4

Нагадаємо, редакторка сайту «Слідство.Інфо» Ірина Бабінець (який раніше очолював відомий журналіст Дмитро Гнап, висунутий партією «Сила людей» у президенти), заявила, що в 2015 році команда проекту виграла премію в розмірі 15 тисяч євро. Кошти, за її словами, були перераховані на особистий рахунок Гнапа, який пообіцяв, що вони підуть на армію. Однак, як стверджує Ірина Бабінець, виявилося, що до цього моменту на армію було витрачено тільки 2 тисячі євро з цієї суми, а 3,9 тисячі євро Гнап витратив на власні потреби.

Сам партієць «Сили людей» відповів, що не відчуває провини і не збирається знімати свою кандидатуру з виборів Президента України.

Тарас МельникКоментарі закриті.