«Ваша картка заблокована. Детальна інформація за телефоном … », – аферисти розсилають такі смс-ки жителям Тернопільщини

Мешканець Козівського району повідомив аферистові всі дані своєї банківської картки та втратив гроші. В аналогічну пастку потрапив і житель Тернополя. На телефон жителя району прийшло смс – повідомлення з текстом «Ваша картка заблокована. Детальна інформація за телефоном … ».

Зателефонувавши на вказаний номер, чоловік поговорив зі співробітником банку, який повідомив, що для розблокування банківської карти потрібно продиктувати номер картки та код з смс-повідомлення.

Чоловік надав всю інформацію, після чого з’ясував, що з картки зникло понад дві тисячі гривень. Увесь залишок на рахунку втратив і 32-річний тернополянин.

Він, не задумуючись, повідомив захисні данні своєї банківської картки невідомому по телефону.

Працівники поліції застерігають: – якщо вам дзвонять нібито з банку і просять надати особисті дані – це привід бути на сторожі. Банки ніколи не ідентифікують власника картки по телефону – тільки якщо ви самі дзвоните у банк. Крім того, пам’ятайте, що працівники банку не телефонують з особистих мобільних номерів; – ніколи не називайте третім особам (в тому числі працівникам банку, знайомим, друзям, родичам, продавцям в магазині) ПІН-код вашої картки, а також секретні одноразові коди; – якщо працівник банку (особа, що представилася ним) пропонує вам по телефону допомогти виконати якусь дію з картою (наприклад, активувати в банкоматі) – наполягайте на проведенні її у відділенні банку; будь-яке СМС-повідомлення, що надходить, – завжди читайте його зміст.

поліціяКоментарі закриті.