Тернополян запрошують долучитись до наймасштабнішої природоохоронної події, що була започаткована Всесвітнім фондом природи WWF – Години Землі. 30 березня о 20:30 (за місцевим часом) Україна її відзначатиме разом з усім світом. На підтримку всесвітньої кампанії у тисячах міст та містечок Планети символічно вимкнуть зайве освітлення будівель та пам’яток, люди та організації проводитимуть різноманітні флешмоби, концерти та освітні заходи .

Свою офіційну підтримку Годині Землі в Україні вже висловили ключові держустанови: Міністерство екології та природних ресурсів України, Міністерство енергетики та вугільної промисловості України, Державне агентство з енергоефективності та енергозбереження України. Активно підключаються до кампанії міста та містечка, навчальні заклади, бізнес та неурядові організації. Сотні активістів, установ та спільнот по всій Україні, серед яких Національна скаутська організація України “Пласт”, вже готують свої події Години Землі.

— Ми дуже вдячні за активну підтримку та бажання українців долучитися до кампанії. Варто пам’ятати, що природа життєво важлива для повсякденного життя кожного з нас. Вона є запорукою нашого економічного зростання та добробуту майбутніх поколінь. Цього року головною темою Години Землі в Україні є необхідність збереження природних оселищ та біорізноманіття. Саме тому ми об’єднали в один ланцюжок декілька природоохоронних подій: Всесвітній день водно-болотних угідь, Всесвітній день дикої природи, Міжнародний день річок та Міжнародний день лісів з яскравим фіналом 30 березня, – розповідає координатор цьогорічної кампанії Година Землі в Україні, спеціаліст з комунікацій WWF Україна Марк Поллок.

Вже 30-го березня о 20:30 десятки міст України, серед яких вже офіційно доєднались Київ (Подільська РДА), Дніпро, Херсон, Вінниця, Маріуполь та ін., вимкнуть зайве освітлення відомих на всю країну будівель та споруд та влаштують символічні події та флешмоби на вулицях та площах.

В Україні минулого  року Година Землі об’єднала більше 75 міст, зусилля більше 80 організацій, 60+ компаній та 60+ навчальних закладів. Десятки ресторанів та кафе запросили своїх відвідувачів провести суботній вечір у романтичній атмосфері при свічках. По всій країні відбулися святкові акустичні концерти з виступами місцевих музичних колективів, вогняні шоу, перегляди фільмів на екологічну тематику, еко-ярмарки, велопробіги, еко-забіги та інші заходи на підтримку Години Землі.

Цього року організатори також підготували для Вас декілька фінальних офіційних подій кампанії. Так, у Києві відбудеться спільна подія WWF Україна та Svitlo Concert – концерт «Музика Землі». Побути наодинці з Планетою, слухаючи класичну музику при свічках можна буде 30 березня з 20:00 у Будинку Кіно (вул. Саксаганського, 6).

В Одесі WWF Україна разом з Impact Hub Odessa запрошують всіх відвідати фінальну подію Години Землі, яка пройде у дружній та веселій атмосфері. Головна тема заходу – наше ставлення до Планети та можливість кожного бути більш дружнім до природи. Тут можна буде пограти у екоігри, а після вимкнення світла о 20:30 при свічках буде влаштовано ecodating – веселий спосіб знайти однодумців, що теж піклуються про довкілля.

— Тож встигніть стати частинкою найбільшої природоохоронної кампанії світу – Години Землі. Більше інформації ви знайдете на офіційному веб-сайті кампанії wwf.panda.org/eh19. Але варто пам’ятати, що Година Землі – це тільки символ, всесвітній флешмоб. Допомагайте природі щодня заради нашого добробуту та майбутнього наступних поколінь. #connect2Earth, зловіть свій зв’язок з Землею! — йдеться в повідомлені.

 

Про годину Землі:

Година Землі “народилася” у Сіднеї, Австралія, у 2007 році, коли 2,2 мільйона домівок та організацій вимкнули світло на одну годину. Вже через рік ця подія стала світовою екологічною ініціативою, до якої долучилися більше 100 мільйонів людей у 35 країнах світу. Всесвітньо відомі пам’ятки, зокрема міст Ґолден Ґейтс в Сан-Франциско, Колізей у Римі та Таймз-Сквер у Нью-Йорку на годину згасили свої вогні  як символ надії на активні дії у боротьбі зі зміною клімату, які щогодини стають все більш невідкладними. Україна приєдналася до кампанії у 2009 році.

 

Найбільша у світі природоохоронна кампанія Година Землі продовжує нарощувати оберти й бити власні рекорди — у 2018 році близько 18000 пам’яток та монументів у 188 країнах світу вимкнули освітлення, щоб привернути увагу людей до проблем Планети. Загальна кількість публікацій зі згадкою слогану Години Землі 2018 #Connect2Earth сягнула більше 3,5 мільярдів.

 

Про WWF:

Всесвітній фонд природи (WWF) – це одна з найбільших та найповажніших незалежних природоохоронних організацій, представництва якої діють у більш ніж 100 країнах за підтримки майже 5 мільйонів людей по всьому світу. Місія Всесвітнього фонду природи – зупинити деградацію природного середовища планети та побудувати майбутнє, в якому людство житиме у гармонії з природою, шляхом збереження біологічного різноманіття світу, сталого використання природних ресурсів та скорочення забруднення і марнотратного споживання.

 

8020bb3a32ddfca39547e564c19829a55088a653

Від admin