В Україні можуть дозволити проектувати кухні-ніші

У проекті нового ДБН В.2.2-Х:201Х “Житлові будинки. Основні положення” пропонується дозволити у квартирах з 2-ма та більше кімнатами проектувати кухні, невідокремлені від інших приміщень стінами – так звані, кухні-ніші.

“Хочемо прибрати ще одну застарілу норму в ДБН – проектувати квартири лише з традиційним покімнатним плануванням, запровадивши можливість використовувати сучасні планувальні рішення, зокрема, проектувати кухні-ніші. Сьогодні це дозволено робити лише в однокімнатних квартирах. Ми пропонуємо впровадити можливість такого проектування і для квартир більших габаритів – двокімнатних, трикімнатних і так далі”, – написав заступник міністра регіонального розвитку, будівництва та житлово-комунального господарства України Лев Парцхаладзе на своїй сторінці у Facebook.

 

За його словами, це дозволить ефективніше організовувати житловий простір та сприятиме створенню більш комфортних умов проживання.

 

Відтак, згідно із запропонованими змінами, допускається передбачати кухню-нішу, якщо вона буде обладнана електричною плитою та механічною витяжною вентиляцією.

 

Проект нового ДБН розробляється ПАТ “КиївЗНДІЕП”.

Державні будівельні норми (ДБН) – обов’язкові до виконання нормативні акти, які використовуються під час проектування нових та реконструкції існуючих будівель, кварталів, мікрорайонів відповідно до їх призначення.

1Коментарі закриті.