Порівняно з попередніми роками, обсяги виробництва сільськогосподарської продукції у 2018 році значно зросли. На фінансову підтримку цієї галузі в державному бюджеті було передбачено 6,3 млн гривень. Чимало аграріїв Тернопільської області змогли скористатися державною підтримкою у різних напрямках, – інформує прес-служба ОДА.

barna-korova-2019

У 2019 році у держбюджеті також передбачена підтримка аграрного сектору економіки у розмірі майже 6 мільярдів гривень. Про це повідомив в.о. директора департаменту агропромислового розвитку Володимир Стахів ОДА. Отож кошти з державного бюджету спрямують на такі напрямки.

На 2019 рік в державному бюджеті передбачається 5,9 млрд. грн. На пряму підтримку аграрного сектора економіки.

Зокрема:

– 3,5 млрд. грн.  на підтримку галузі тваринництва, зберігання і переробки сільськогосподарської продукції, аквакультури (рибництва).

Крім діючих в 2018 році напрямків підтримки (2500 гривень дотацій на голову за утримання молодняку великої рогатої худоби – надається фізичним особам, 1500 гривень на голову корів молочного, молочно-м’ясного та м’ясного напряму – надається юридичним особам, компенсація 50% за покупку племінних ресурсів, 30% компенсація за будівництво, реконструкцію тваринницьких комплексів, ферм завершені у поточному році), додані напрямки для підтримки зі зберігання та переробки сільськогосподарської продукції та рибництва. Тобто у 2019 році той, хто здає зернофуражні сховища, елеватори, механізовані зерносклади, зерноочисні та зерноочисно-сушильні пункти, комбікормові підприємства та цехи, зможе отримати до 30% компенсації з бюджету вартості об’єкту за цією програмою.

– 127 млн. грн. – на фінансову підтримку заходів в агропромисловому комплексі шляхом здешевлення кредитів;

– 881 млн. грн. – на отримання часткової компенсації (25 %) вартості придбаної сільськогосподарської техніки та обладнання українського виробництва, яка входить до переліку вітчизняної техніки і обладнання для АПК;

– 800 млн. грн. – на розвиток фермерських господарств для часткової компенсації:

– вартості закупленого насіння сільськогосподарських рослин вітчизняної селекції та надання консультативних послуг;

– фінансової підтримки сільськогосподарських обслуговуючих кооперативів;

– часткової компенсації (15%) вартості придбаної сільськогосподарської техніки та обладнання вітчизняного виробництва;

– здешевлення кредитів;

– 400 млн. грн. – на розвиток хмелярства, закладку молодих садів, виноградників та ягідників і нагляд за ними. Передбачена 80% компенсація вартості саджанців та включено обладнання із зберігання та переробки.

З обласного бюджету очікується залучити 4158 тис.грн. на наступні напрямки:

– 2500 тис. грн. на розвиток сільськогосподарських обслуговуючих кооперативів;

– 588 тис. грн. на розвиток тваринництва: закупівля рідкого азоту та відшкодування вартості спермопродукції;

– 600 тис. грн на відшкодування вартості доїльних апаратів відчизняного виробництва для індивідуальних сільських господарств;

– 380 тис. грн на підготовку, підвищення кваліфікації робітничих кадрів для села.

Від admin