За привласнення півмільйона, які виділялися на психологічну реабілітацію бійців АТО, директорку «Віасан» Надію Малярик оштрафували на 10 тис.

21 грудня Печерський суд Києва оштрафував на 10 200 грн. колишню директорку ТОВ “Віасан” Надію Малярик, яка привласнила кошти у сумі 450 тис. грн, виділені на психологічну реабілітацію 100 учасників АТО.

Нагадаємо, як розвивалася ця справа. Ще 18 грудня 2015 року Державна служба в справах учасників АТО проводила всеукраїнський тендер на проведення психологічної реабілітації учасників Російсько-Української війни на загальну суму 15 мільйонів гривень. За цим тендером право проведення реабілітації в Тернопільській області виграв медичний центр «Віасан». Після цього, незважаючи на те що в договорі прописана тривалість реабілітації не менше як 14 днів, вже 28 грудня були подані акти виконаних робіт про оздоровлення 100 екс-бійців. На цій підставі медичному центру «Віасан» виплачено 450 тисяч гривень бюджетних коштів.

Після виявлення фактів про можливість шахрайських дій зі сторони “Віасану”, активісти звернулися із заявою до Прокуратури Тернопільської області. 12 жовтня 2016 року на основі заяви та зібраних доказів порушили кримінальне провадження за ознаками зловживання службовими особами своїм службовим становищем (ч.2, ст. 364 КК України). В грудні того ж року його передали (згідно вказівки Генеральної прокуратури) за підслідністю у слідче управління Подільського райвідділу поліції міста Києва.

Найбільш цинічним у цій справі є те, що обкрадання воїнів під час війни здійснювала сім’я офіцера Служби Безпеки України. Адже чоловіком директорки «Віасану» є екс-заступник начальника УСБУ в Тернопільській області Ігор Малярик. Головне управління СБУ проводило внутрішню перевірку і по його особі. В результаті чого, його усунули з посади.

Незважаючи на те, що до 26 грудня 2016 року Прокуратура Тернопільської області зібрала більшу частину доказової бази, станом на листопад 2017 року підозру винним особам не повідомили, а обвинувальні акти не були направлені до суду.

Зараз стало відомо, що Надію Малярик за службову недбалість оштрафували на 10 200 грн. Вона уклала з прокурором угоду про визнання винуватості за ч. 2 ст. 367 КК.

МАЛЯРИККоментування вимкнено до запису “За привласнення півмільйона, які виділялися на психологічну реабілітацію бійців АТО, директорку «Віасан» Надію Малярик оштрафували на 10 тис.”

  1. Катерина коментує:

    Ну і морди!