У Тернопільській книгозбірні Георгій Тука спілкувався з переселенською громадою

Наболілим і накипілим за роки переселенських блукань ділились колишні біженці, а нині – тернополяни, із заступником міністра з питань тимчасово окупованих територій та внутрішньо переміщених осіб України Георгієм Тукою. Зустріч проходила в Тернопільській обласній бібліотеці для дітей за участі представників громади ВПО, волонтерів, заступника міського голови з питань діяльності виконавчих органів влади Леоніда Бицюри, керівників соціальної та містобудівної сфер міста.

Не випадково місцем проведення зустрічі стала книгозбірня, адже саме на платформі закладу та за активної участі його працівників триває втілення проекту згуртування громади Тернополя «Файне єднає», з основними напрацюваннями якого високих гостей ознайомила заступник директора з наукової роботи Тернопільської обласної бібліотеки для дітей Надія Чайківська.

Основні проблеми переселенців Тернопільщини окреслила присутнім модератор зустрічі Яна Шкуратова, яка є членом ГО «Луганська правозахисна група» та виконує обов’язки координатора колл-центру для ВПО. Насамперед це – необхідність вироблення дієвої схеми для отримання компенсації за зруйноване житло постраждалим внаслідок конфлікту на сході країни, вирішення питання несвоєчасної і неконтрольованої виплати пенсій, надання можливості одержання матеріальної допомоги та інших пільг членам родин ВПО-АТО.

Про успіхи та причини недопрацювань місцевої влади у сфері адаптації нових мешканців Тернополя учасникам зустрічі розповів Леонід Бицюра. Він також запевнив, що питання забезпечення житлом біженців та учасників АТО є одним з першочергових і потребує негайного вирішення як на місцевому, так і на державному рівнях.

Уважно вислухавши обидві сторони, Георгій Тука надав свою професійну оцінку ситуації що склалася, пролив світло та вказав напрямки вирішення багатьох проблем, з якими щодня доводиться боротись людям, що впритул бачили обличчя війни і намагаються розпочати нове життя на мирних теренах держави. Він також зазначив, що однією з причин замовчування й ігнорування владою численних «бід» переселенців, є їх власна пасивність і брак єдності, адже: «Під лежачий камінь – вода не тече».

Під кінець  зустрічі усі бажаючі мали можливість поспілкуватись з політиком, поставити свої питання, а також отримати конструктивну відповідь.

IMG_1988

Уляна Пилипчук – працівник редакційно-видавничого сектору Тернопільської обласної бібліотеки для дітей.Коментарі закриті.