У «Мрії» з’явився новий власник

Mriya Farming PLC (Великобританія) і SALIC UK Ltd (Saudi Agricultural and Livestock Investment Company, Великобританія) оголосили про укладення договору купівлі-продажу сільськогосподарських активів групи «Мрія», включаючи всі об’єкти інфраструктури, технічний парк, а також компанії, що володіють правом оренди земельного банку. Сума та умови угоди не розголошуються. – повідомляє офіційний Інтернет-сайт компанії.

MRIYA-Horizontal-UKR-600

Завершення угоди стане можливим після одержання дозволу Антимонопольного комітету України (АМКУ) і виконання інших типових для подібних транзакцій умов. Після завершення угоди «Мрія» продовжить свою операційну діяльність в Україні разом з дочірньою компанією SALIC — Continental Farmers Group (CFG). Радниками «Мрії» під час підготовки угоди, а також кредиторами в процесі реструктуризації боргу компанії виступили Rothschild & Co у співпраці з ICU, Finpoint як локальними партнерами, а також Hogan Lovells.

«Після дефолту ”Мрії” її кредитори стали власниками бізнесу та впродовж трьох років підтримували компанію, надаючи їй значний робочий капітал. Фактично, вони врятували ”Мрію” від банкрутства: реструктуризували 1,1 млрд дол. боргу, зберегли робочі місця й відновили виробничу діяльність компанії, — говорить директор-керівник Rothschild & Co Джованні Сальветті. — Але кредитори, що стали акціонерами ”Мрії” волею обставин, не є сільськогосподарськими підприємцями та розуміють, що для подальшого розвитку та благополуччя компанії необхідний стратегічний профільний інвестор, що володіє достатньою експертизою та ресурсами для виведення ”Мрії” на якісно новий рівень».

«Наша дочірня компанія CFG успішно працює в Україні з 2006 року, обробляючи 45 тис. га у Львівській і Тернопільській областях. Тісно співпрацюючи з регіональними та місцевими адміністраціями, ми зосередили свою увагу на соціальній відповідальності й інвестували значні кошти в інфраструктуру, устаткування, людей і турботу про землю. Враховуючи позитивний досвід інвестицій в українську економіку, SALIC UK ухвалила рішення щодо розширення бізнесу та глибоко вивчила український сільськогосподарський ринок у пошуках нових можливостей. Зі свого боку, кредитори ”Мрії”, що відновили бізнес після банкрутства, вивчали потенційні можливості для передачі бізнесу сильному та надійному профільному інвесторові, сконцентрованому на керуванні сільськогосподарськими активами та подальшому інвестуванні в майбутнє України. Наші інтереси співпали, і як результат сьогодні ми підписали угоду, зафіксувавши свій намір продовжувати успішно розбудовувати прибутковий аграрний бізнес в Україні. Ключова ідея SALIC UK — виявлення, придбання і довготермінова робота з прибутковими та стійкими інвестиціями в агробізнесі. Сільське господарство — довготерміновий бізнес, і підходить для інвесторів з довготерміновою перспективою. Сьогоднішнє придбання ”Мрії” ідеально походить під інвестиційні критерії SALIC UK, а необхідні для компанії інвестиції забезпечать довгострокову рентабельність цього чудового активу»,  — заявив Халід Алабуді, Голова Правління SALIC UK.

Марк Леард, Генеральний директор CFG, додав: «Протягом наступних двох років ми плануємо інвестувати значні кошти в нове обладнання, інфраструктуру, агротехнології та консолідацію земельного банку, а також тісно співпрацювати з управлінською командою на місцях і з представниками регіональної влади, щоб вивести спільну операційну діяльність ”Мрії” і СFG на світовий рівень».

Саймон Чернявський, Генеральний директор компанії «Мрія», говорить, що прихід глобального стратегічного інвестора, сфокусованого на сільському господарстві — ідеальний варіант для успішного майбутнього «Мрії». «Наш новий акціонер готовий інвестувати в успішний розвиток компанії, впроваджуючи перевірену експертизу та найвищі стандарти корпоративного управління. Одночасно ця угода дозволить ”Мрії” забезпечити стабільне та довготермінове майбутнє для працівників, а також виконувати всі зобов’язання перед партнерами, пайовиками й громадами», — прокоментував він.

За словами Олексія Павленка, Міністра аграрної політики та продовольства України в 2014-2016 рр., незалежного директора Mriya Farming PLC,  «Мрія» — безпрецедентний кейс і для України, і для всієї Східної Європи. «Кредиторам і менеджменту вдалося не тільки відновити діяльність компанії після дефолту, але й успішно завершити унікальну процедуру реструктуризації її мільярдного боргу, що зробило ”Мрію” привабливою для інвестицій. А Україні — продемонструвати свою готовність і здатність захистити права іноземних інвесторів. І сьогоднішня угода це підтверджує: інвестиції SALIC UK в ”Мрію” — найбільші інвестиції в українське сільське господарство та в економіку України загалом за останні кілька років. Ця угода дає сильний позитивний сигнал і вплине на інтерес інвесторів до аграрного сектору України», — говорить він.

 Коментарі закриті.