Проща для родин загиблих військовослужбовців об’єднала на Тернопільщині всю Україну (фото)

Вже вдруге в нашій області відбулася Всеукраїнська проща для родин загиблих військовослужбовців та ветеранів бойових дій. Торік молитва об’єднала родини зі всієї України у Зарваниці. Цього року місцем паломництва стало село Лішня Кременецького району, де торік було освячено каплицю-пантеон Героїв АТО. Присвячене паломництво 1030-літтю Хрещення Русі-України. Тривала проща з 5 до 7 серпня, – інформує прес-служба ОДА.

barna-lishnia-08-08-2018-4

Власне, в останній день паломництва у Лішні відбулася Архієрейська Божественна Літургія, освячення води та панахида на братській могилі борців за волю України, котрі загинули у визвольних змаганнях, Другій світовій війні та війні з російським агресором на Донбасі. Архієрейську Божественну Літургію очолив архієпископ Тернопільський і Кременецький, владика Нестор. Участь у прощі взяв також голова облдержадміністрації Степан Барна.

barna-lishnia-08-08-2018-5

«Традиція з проведення прощ для родин військовослужбовців продовжується. Торік цю ініціативу започаткувала громадська організація «Єдина родина України». Тоді у Зарваниці зібралися понад 200 родин наших загиблих Героїв. Тому з упевненістю можу сказати, що сьогодні наші родини виконують ключову роль – вони об’єднують церкви! Бо хоч молимося ми у храмах різних конфесій, але всі ми єдині у горі», – звернувся до родин загиблих військовослужбовців голова ОДА Степан Барна.

barna-lishnia-08-08-2018-2

Він наголосив, що жертва наших Героїв була немарна, адже вони загинули за те, щоб ми мали свою державу, мову та віру. «Я вірю в те, що найближчим часом ми отримаємо нарешті довгожданний Томос про створення єдиної помісної церкви. І я переконаний, що на прикладі наших Героїв ми виховаємо не одне покоління майбутньої молоді, яка буде утверджувати та розвивати нашу державу», – наголосив Степан Барна.

У свою чергу владика Нестор сказав, що родини зі всієї України зібралися на Тернопільщині у спільній молитві, щоб згадати і вшанувати всіх тих, хто віддав свої життя за українську державу.

barna-lishnia-08-08-2018-3

«Стіни каплиці, біля якої ми молимося, покриті плитами з іменами наших захисників, які там, на Сході, не роздумували, а сміливо йшли в бій на захист своєї держави, щоб ми тут далеко в тилу могли вільно жити, спокійно молитися і знати, що нас надійно захищають. Наші захисники віддали свої життя, щоб завдяки їхній жертві українська держава росла і міцніла. Тож, хай кожен з нас сьогодні щиро помолиться за рідних і близьких, які віддали свої життя за волю України, нехай помолиться за наших захисників, які на східному фронті, нехай кожен з нас, у віру своїх сил, прикладається до того, щоб вони мали все необхідне і хай кожен з нас чи матеріально, чи своєю молитвою служить захисту української держави», – зазначив владика Нестор.

barna-lishnia-08-08-2018-1

 


Коментарі закриті.