Котельні на альтернативному паливі: вимогу часу підтвердив суд

Громада Тернополя перемогла у суді у справі щодо котелень на альтернативних видах палива. Суд відмовився визнавати недійсним договір спільної діяльності між ТОВ «Тернопільтепло» та КП «Тернопільміськтеплокомуненерго». Котельням на альтернативі бути. Іншими словами, діяльність ТОВ «Тернопільтепло», яке будує в Тернополі котельні на альтернативному паливі, є повністю законною і легітимною, – пише «Місто».

protivniki-torfyanih-kotelen-prograli-sud-2018-1

Котельні на альтернативі – законні

Так звані «активісти» були переконані у своїй перемозі, – що рішення суду буде на їхню користь. Проте після судових дебатів, доводів сторони відповідачів суд не задовольнив позов.

Представники ТОВ «Тернопільтепло» та КП «Тернопільміськтеплокомуненерго» довели, що немає жодної підстави для визнання договору недійсним. Таким чином, нарешті суд дав остаточну юридичну відповідь, що котельні на альтернативних видах палива ЗАКОННІ.

Котельні на альтернативі – екологічні

Ще в кінці 2017 року ЗАКОННИМИ котельні на альтернативі визнали державні екологічні та дозвільні служби. Профільний державний «Інститут громадського здоров’я імені О.М. Марзєєва НАМН України» після багатьох екологічних аналізів, громадських слухань та вивчення дозвільних документів, дав добро Держпродспоживслужбі України видати дозвіл на роботу котелень на альтернативному паливі у Тернополі.

Окрім відповідності всім українським екологічним вимогам, тернопільські котельні на альтернативі повністю відповідають також європейським нормам. Котельні на торфі у Тернополі за показником допустимих викидів пилу в атмосферу відповідали європейській нормі – 50 мг/м3. Зараз ситуація ще краща. В Україні така норма становить 150 мг/куб.м. А показник очищення рукавним фільтром складає 99,6%, що відповідає європейським нормам. Іншими словами, показник викидів тернопільських котелень на альтернативному паливі такий самий, як і в норвезьких чи фінських містах.

Котельні на альтернативі – це перемога над газовими олігархами

Таким чином, Тернопіль буде поступово відмовлятися від російського дорогого газу і переходити на дешеву українську альтернативу.

Нагадаємо, ті, хто постачає дорогий газ Тернополю, і не зацікавлені, щоб тернопільські котельні переходили на дешеву альтернативу. І вони намагаються на кореню «обрізати» саму ідею використання у Тернополі альтернативної енергетики. Адже на кону сотні мільйонів гривень, які щороку платять тернополяни. І для цього було найнято юристів та так званих «професійних активістів». Мета їх – не допустити у Тернополі котельні на альтернативі.

 

Тарас Мельник

 


Коментарі закриті.