Тепер при народженні дитини платитимуть більше?

Новий законопроект, який передбачає збільшення виплат при народженні дітей, має на меті поліпшити демографічну ситуацію в Україні. Адже у ньому зазначено, що розмір допомоги варто прив’язати до прожиткового мінімуму для діток, віком до 6 років, пише Галас.

Проектом Закону України «Про внесення змін до Закону України «Про державну допомогу сім’ям з дітьми» щодо розміру допомоги при народженні дитини та порядку її виплати з метою підвищення народжуваності в Україні» (законопроект № 5709) передбачено, що допомогу при народженні дитини (далі — допомога) нараховуватимуть в розмірах прожиткового мінімуму для дітей віком до шести років та виплачуватимуть виходячи з розміру прожиткового мінімуму, встановленого на момент здійснення виплат допомоги.
Окрім того, збільшено розмір допомоги, а саме: на першу дитину — 52 розміри прожиткового мінімуму (з 01.01.2017 — 70 460 грн.); на другу дитину — 70 розмірів прожиткового мінімуму (з 01.01.2017 — 94 850 грн.); на третю та кожну наступну дитину — 120 розмірів прожиткового мінімуму (з 01.01.2017 — 162 600 грн.).
Допомогу пропонують виплачувати у такому порядку: одноразово при народженні першої дитини — у розмірі 15 прожиткових мінімумів; при народженні другої дитини — у розмірі 25 прожиткових мінімумів; при народженні третьої та наступної дитини — у розмірі 40 прожиткових мінімумів: решта суми допомоги — протягом наступних 36 місяців рівними частинами у порядку, встановленому Кабінетом Міністрів України.
Причому щомісячний розмір виплати допомоги не може бути меншим від розміру прожиткового мінімуму для дітей віком до шести років встановленого на момент здійснення виплат. Також пропонують змінити і умови призначення допомоги, зокрема, у разі переривання відпустки для догляду за дитиною і виходу на роботу матері дитини на умовах повного робочого часу, допомогу отримуватиме особа, яка фактично доглядатиме за дитиною до досягнення нею трирічного віку. Утім, при роботі на умовах неповного робочого часу допомога виплачуватиметься в повному обсязі.
Як зазначено в пояснювальній записці, прийняття законопроекту № 5709 сприятиме вирішенню демографічної проблеми в Україні. Диференційований підхід дозволить правильно розуміти державну політику, як таку, що спрямована на стимулювання народжуваності та турботу про дітей та майбутні покоління.

simya-diti-sestrichki-9Коментування вимкнено до запису “Тепер при народженні дитини платитимуть більше?”

  1. Ігор коментує:

    Доброго дня. Що відомо про цей законопроект 5709? Його мали розглядати на 8й сессії 8го скликання, але сессія закінчується, а про прийняття рішення не бачив інформації. Я так розумію, його відхилили згідно “Проекту Постанови 6576/П від 25.06.2018 про відхилення проекту Закону України про внесення змін до Закону України “Про державну допомогу сім’ям з дітьми” щодо забезпечення конституційного права українських сімей на достатній життєвий рівень” http://w1.c1.rada.gov.ua/pls/zweb2/webproc4_1?pf3511=64300.