Українцям в Польщі платять стільки ж, як і поляками

Часи, коли українці в Польщі заробляли менше, ніж місцеві жителі, закінчилися. Тепер багато роботодавців готові їм платити навіть більше.

Про це говорять результати дослідження Personnel Service з трудової міграції в першому півріччі 2018 року, повідомляє Puls Biznesu та Ровесник.

Як зазначається, 24% польських роботодавців визнали, що готові платити “на руки” працівникам з України більше, ніж полякам. У другій половині минулого року таку готовність висловили 16% опитаних. Зростання цього показника пояснюється труднощами пошуку працівників з відповідною кваліфікацією.

Уже деякий час винагорода поляків і українців схожа. Моменти, коли працівникам з України платили менше, пішли в минуле”, – розповів голова Personnel Service Кшиштоф Ігльот. Він зазначив, що потреба в працівниках зі сходу зростає, тому роботодавці готові пропонувати їм більш привабливі умови, наприклад, житло, доступ до інтернету, довезення до місця роботи, що також збільшує реальні заробітки.

Дослідження також показало, що на думку 89% польських працівників, українці не відбирають у поляків робочі місця. Протилежної думки дотримуються 11%.

38% польських працівників вважають, що наплив українців гальмує зростання зарплат в Польщі, а 58% респондентів – що українці не мають ніякого впливу на цей показник.

Також, згідно з дослідженням, 42% польських працівників позитивно налаштовані до українців, які працюють в Польщі. Ще 44% налаштовані нейтрально. Тільки 11% опитаних налаштовані негативно.

5-579x330Коментарі закриті.