Домініканський костел у Чорткові – унікальна діюча споруда сьогодення (ФОТО)

Майже кожен турист, який побував у Чорткові, знає про славетний Домініканський костел, або Костел Mатері Божої Святого Розарія та святого Станіслава, – пише Терен.

В деканальному храмі римо-католики Чортківського деканату й досі проводять богослужіння. Окрім того, споруда відкрита для усіх охочих з 8-9 ранку майже до 21-22 години вечора.

Фундатором костелу був Станіслав Гольський. До речі, його ж і поховали у крипті.

 

Про перший храм майже нічого не відомо достеменно. Детальні згадки датуються кінцем ХІХ століття. Саме тоді через брак місця та велику кількість парафіян духівництво вирішило збільшити споруду.

Будівництво відбувалося під керівництвом відомого польського архітектора та професора Краківського університету Яна Саса-Зубжицького. За його наказом на початку XX століття розібрали частину мурів, видозмінили форму костелу, прикрасивши його елементами надвіслянської готики, зокрема скульптурами святих.

За часів Першої та Другої світових воєн костел, на щастя, майже не постраждав.

Добратися до культової споруди з Тернополя можна прямим рейсовим автобусом Тернопіль-Чортків. Дорога триватиме близько півтори години. Від автобусної в Чорткові до костелу можна доїхати маршрутним таксі, автівкою служби таксі, або дійти пішки (близько двох кілометрів).

09037640Коментарі закриті.