Тернополян та гостей міста запрошують відвідати унікальний музей-крипту в Архикатедральному Соборі та піднятися на оглядовий майданчик храму

У неділю, 22 квітня, у Тернополі відбулося відкриття унікального музею-крипти, що знаходиться у підземеллі Архикатедрального Собору Непорочного Зачаття Пресвятої Богородиці. Також для тернополян та гостей міста на південній вежі храму, висота якої становить 22 метри, відкрили оглядовий майданчик. На презентації нових туристичних локацій побував і міський голова Тернополя Сергій Надал.

«Тернопіль сьогодні – це не лише одне з найкрасивіших, найзеленіших, найбільш духовних міст України, а також – це місто з величною історією. Відкриття музею-крипти Архикатедрального Собору є значною подією, адже завдяки йому ще більше українців та іноземних туристів ознайомляться з історією нашого міста, полюблять його традиції та духовність», – зазначає очільник Тернополя.

Як розповідає настоятель Архикатедрального собору УГКЦ отець Орест Павліський, функціонування музею-крипти буде присвячене історії тернопільської парафії та сакральним пам’яткам міста. У музеї буде постійна діюча експозиція «Тернопіль сакральний».

«Музей-крипта – це склепінчасте приміщення, яке розміщувалося у більшості середньовічних західноєвропейських сакральних споруд. У Архикатедральному Соборі дане приміщення довший час було зачинене та не використовувалося, – додає о. Орест. – Відкриття музею-крипти у підземеллі на 5-метровій глибині, підготовка та облаштування якого тривала більше року – це один із кроків до повної реставрації храму, адже найближчим часом очікуємо на отримання паспорту фасаду – документу, який покаже, як виглядатиме Архикатедральний Собор у кінцевому результаті».

Бажаючим спуститися у музей, чи піднятися на оглядовий майданчик, потрібно попередньо зареєструватися за номером телефону +38 (098) 052-07-20 або завітати до ТІЦу за адресою вул. Грушевського, 2.


Коментарі закриті.