Тернопіль повертає собі статус «зеленої столиці» України

Тернопільщина вважається одним із найбільш екологічних та найчистіших регіонів. А центр області Тернопіль в черговий раз доводить, що така думка має вагомі підстави, – пише «Місто».

Однією з кращих українських Великодніх традицій є прибирання не лише подвір’я, але й вулиць після зими. Саме навесні господарі, об’єднавши зусилля, прибирали, ремонтували та відновлювали «довколишній» світ. Ключовим для слова «толока» була якраз спільна дія. Цій добрій українській традиції кілька сотень років. Якщо опиратися на літописи, то найбільшого поширення така спільна роботи заради блага громади набула у XVII-XVIII століттях. Є свідчення про те, що гуртом за день могли навіть церкву поставити.

nadal-dereva-04-2018-1

Найбільшого ж поширення толока набуває перед великими святами, коли люди прибирають та облагороджують спільний простір. Відбувається це дійство з доброї волі самих небайдужих тернополян. Цього року з 2 до 5 квітня у Тернополі тривала загальноміська толока, участь у якій взяло понад дві тисячі осіб. Тут були і представники комунальних підприємств, і представники ОСББ і просто багато небайдужих тернополян, котрі зробили свій вклад у покращання рідного міста.

Впродовж кількох днів виконувались роботи із впорядкування території та висадки зелених насаджень. Зокрема, проведено роботи з очищення зелених зон на вулицях Слівенській, Винниченка, Будного, Текстильній, Фабричній, Морозенка, Микулинецькій, Юності, Стуса, Бродівській, Транспортній, Тарнавського, Поліській, Протасевича, Лесі Українки, Максима Кривоноса, Коновальця, Вербицького, Леся Курбаса, Володимира Великого, 15 Квітня, проспектах Злуки та Степана Бандери, бульварах Петлюри, П. Куліша, Данила Галицького, РЛП «Загребелля» та парків міста. Було прибрано території міських кладовищ на вулиці Микулинецькій, біля села Підгороднє та на вулиці Будного. Дороги очистили від залишків протиожеледних матеріалів.

Цього року у парку «Національного відродження» на місці видалених сухостійних ялин висаджено 55 катальп. Це дерево прийшло до нас з Північної Америки, проте дуже добре адаптувалося в Україні і сьогодні дарує не лише холодок у літню спеку, але й є улюбленим місцем для життя наших пернатих друзів — дрібних птахів, що тішать своїм щебетом практично впродовж усієї теплої пори року. З Тернополем катальпу пов’язують і особливі рекорди. У минулому 2017 році тут висадили найдовшу в Україні алею, що налічує 160 дерев.

В озелененні міста традиційно беруть участь працівники міського виконкому, а також сам очільник Тернополя Сергій Надал.

«Це добра українська традиція збиратися разом і робити спільну добру справу напередодні Великодня. Тому особливо дякую, як працівникам комунальних підприємств, органів місцевої влади, так і небайдужим тернополянам, що прийшли і допомогли в озелененні міста. Крім того, такі акції — це добра можливість познайомитися, поспілкуватися. Такі заходи роблять громаду міцнішою», – сказав міський голова Тернополя за підсумками проведених заходів.

Варто зазначити, що протягом останніх років Тернопіль переживає справжній «екологічний ренесанс». У місті активно працюють над тим, щоб зростала кількість громадських просторів для відпочинку, що поєднані із зеленими зонами: скверами, парками, алеями. До кінця цього року в місті планується посадити ще близько 400 катальп. Тож Тернопіль вже у ближчому майбутньому може отримати славу найзеленішого міста України.


Коментарі закриті.