Масштабна земельна афера від «Самопомочі» Тернопільського району

Тернопільщину знову сколихнув земельний скандал. Громади сіл Тернопільського району обурені тим, що їхні землі приватизовують чужі люди. У той час, коли АТОвцям із цих сіл виділяють землі на трясовині. Ветерани АТО заявляють, що готові йти до кінця проти земельної мафії, – пише «TeNews».

Розікрали 120 гектарів землі

П’ятеро учасників АТО з Малого Ходачкова та Костянтинівки Тернопільського району 27 березня прийшли зі своїми скаргами у Головне управління Держгеокадастру в Тернопільській області. За їхніми словами, вони відстоюють інтереси не лише бійців АТО, а й цілих громад цих населених пунктів. Чиновники, прокурори та адвокати біля їхніх сіл вже розділили більше 120 гектарів землі.

«У нас є список прізвищ. Це симбіоз місцевого самоврядування, обласного та районного земельних відділів, там є працівники прокуратури, адвокати. Вони розікрали вже 120 гектарів. А ті, хто воював, отримали по гектару десь там в мочарах. А люди, які не мають стосунку ні до села, ні до бойових дій, отримали по два гектари. Є сім’я, яка отримала вісім гектарів в той час, коли людям, які працювали в колгоспі, землі немає. Громада хоче, щоб їм повернули землю», – заявили ветерани АТО тернопільським ЗМІ.

Що можна зрозуміти зі слів спокійних та розсудливих ветеранів АТО. Головне: у Тернопільському районі діє земельна мафія, яка «направо і наліво» за винагороду роздає землю «лівим» людям. У той же час, селяни та АТОвці отримують землю в болотах або взагалі не отримують. Тобто, є всі ознаки корупційних дій, які мають розслідуватися правоохоронними органами.

А поки правоохоронці збираються із силами, проаналіємо діяльність голови сільської ради с. Малий Ходачків Володимира Берези.

Голова сільської ради с. Малий Ходачків Володимир Береза є активним діячем партії «Самопоміч», у 2015 році балотувався в Тернопільську районну раду від цієї партії. Також йшов від «Самопомочі» на посаду голови Малоходачківської сільської ради Тернопільського району. До виборів Береза працював охоронцем в охоронному підприємстві.

Однак, очевидно, без міцного «даху» Береза не зміг би займатися аферами у таких розмірах. Адже 120 гектарів – це не грядка для бурячків. І, як вже згадувалося, ветерани АТО говорять про злочинну змову представників місцевої, районної та обласної влади.

Малий Ходачків не увійшов до «Перспективного плану розвитку формування територій громад Тернопільської області», а саме щодо можливості об’єднання з найближчою ОТГ або Тернополем. Керівництво лякало місцевих мешканців, що тернополяни розкрадуть їхню землю. І це справді сталося. Якби Малий Ходачків приєднався до існуючих ОТГ, сільську землю було б набагато важче розподіляти в ручному режимі.

У «земельній війні» перемагають АТОшники

Таким чином, симбіоз чиновників місцевої, районної та обласної влади оголосив «земельну війну» ветеранам АТО. Хто ж переможе?

Останні події свідчать, що переможець тут може бути один. 27 березня ветерани АТО заявили, що вони змусили Володимира Березу написати заяву про відставку. Більше того, вони переконують, що це лише початок.

Віктор СимоновичКоментарі закриті.