Дітки з Козівського району обирали майбутнє

Козівський районний центр зайнятості спільно з відділом освіти та спорту Козівської РДА, центром соціальних служб для дітей, сім’ї та молоді та районним Будинком дитячої та юнацької творчості провели своєрідний профорієнтаційний марафон – акцію «Весняний первоцвіт» для учнів Олесинської ЗОШ, вихованці якої є дітьми учасників АТО, з багатодітних, малозабезпечених, неповних сімей.

Розпочався захід із екскурсії у 18 державну пожежно-рятувальну частину управління ДСНС України у Тернопільській області. У цікавій захоплюючій формі начальник частини Сергій Сорока розповів школярам, про те, наскільки від швидких та відпрацьованих дій працівників залежить життя людей, їх добробут та спокій.
Черговий караул продемонстрував дітям розгортання пожежного автомобіля, роботу пожежного рукава, по якому під час локалізації вогню подається вода, показали застосування протигазу, каски, різного медичного приладдя для людей, які потрапили в небезпечну ситуацію. Юні козівчани зацікавилися спецодягом, у якому можна заходити у місця з високою температурою та відкритим полум’ям, інструментами, якими користуються рятувальники. Пожежники розповіли про ті надзвичайні події, з якими їм довелось зустрітись в реальному житті.
Потім діти відвідали Будинок дитячої та юнацької творчості, де для них провели різноманітні майстер-класи.
Під керівництвом Наталі Михайлиці найменші школярі побували на майстер-класі з виготовлення великодньої листівки, а Світлана Пекар допомогла створити великоднє курчатко. Діти власноруч зробили подарунки до Пасхи своїм рідним.
Про особливості спортивної радіопеленгації розповів Орест Трофим’як. Разом з ним діти у приміщенні шукали замасковані радіопередавачі, вчилися користуватися картою місцевості та компасом.
Ті, хто захоплюється спортивним туризмом, побували на занятті Ореста Медведєва. Керівник гуртка поінформував школярів про види вузлів, продемонстрував особливості їх в’язання, показав спорядження, необхідне у занятті спортивним туризмом. Діти також мали змогу потренуватися у виконанні деяких технічних прийомів при подоланні перешкод.
Найстарші учні побували на майстер-класі із хореографії від Галини Стадник. Відтепер вони вміло танцюватимуть вальс.
На завершення акції молодь завітала до районного центру зайнятості. Діти ознайомилися з роботою служби зайнятості, її функціями та завданнями, переглянули папки з описами професій, відеоролики про професію агронома та робототехніка, роботи переможців конкурсу «Професія очима дітей».
Фахівці провели екскурсію просторовими секторами РЦЗ, розповіли про ринок праці; профорієнтатор Ірина Слівінська поінформувала про можливості пройти тестування на визначення особистих якостей, зокрема, на «Платформі з профорієнтації та побудови кар’єри» Державної служби зайнятості.
Додому діти поверталися із масою незабутніх вражень, втомлені, задоволені та щасливі, адже цікаво та корисно провели час.
Козова 29.01.18-2


Коментарі закриті.