Заробітчани за квартал відправили в Україну 3,2 млрд злотих

Згідно з оприлюдненою статистикою заробітчани лише за один квартал відправили рідним понад 3,2 мільярда злотих, – пише Галас.

У Польщі оприлюднили дані про гастарбайтерські грошові перекази, і що стало шоком, першу позицію зайняли серед них українці. На їх частку припадає 91% всіх транзакцій за кордон.

Тільки в третьому кварталі 2017 року українські працівники перевели з Польщі на Батьківщину 3,2 млрд. злотих (а це близько $ 930 млн). Такі дані наводить Народний банк Польщі в щоквартальному звіті «Платіжний баланс». Про це в понеділок, 12 лютого, повідомляє «Слово і Діло» з посиланням на UBR.

У дослідженні наголошується, що в структурі переказів гастарбайтерів лідирують саме українці – на їх частку припадає 91% всіх транзакцій за кордон.
Польські фахівці в коментарях до звіту пояснюють таку ситуацію небувалим напливом українських працівників в країну. За даними Міністерства сім’ї, трудової та соціальної політики, у другому кварталі 2017 року польські підприємці зареєстрували 446,2 тис. Декларацій про готовність довірити роботу громадянам України – це 95% від загального числа заявок. Причому за рік їх кількість зросла майже на 50%.
Відзначається, що обсяг переказів українців з Польщі постійно зростає. У II кварталі польський центробанк заявляв про 3 млрд злотих (близько $ 870 млн), відправлених заробітчанами в Україну. Всього ж за 9 місяців 2017 роки українці перевели з Польщі близько $ 2,5 млрд.

У звіті Народного банку Польщі кажуть, що за перші III квартали виплати заробітної плати іноземним громадянам досягли 5,3 млрд злотих. Регулятор не приводить окремої статистики по географічній приналежності цих виплат, проте якщо спиратися на дані грошових переказів, не менше 90% з них припали саме на українців. Іншими словами, за 9 місяців 2017 року українці в Польщі заробили близько $ 4 млрд.Коментарі закриті.