У Тернополі триває ІІ Всеукраїнський форум «КіноХвиля» – «Кінопрорив». Відбувається  він на трьох локаціях – Палац кіно (вул. І. Франка, 8), бібліотека-музей «Літературне Тернопілля» (вул. І. Франка, 21) та Український дім «Перемога» (бульв. Т. Шевченка, 27).

Щодо програми на понеділок, 18 грудня, то у Палаці кіно о 10 годині розпочнеться прем’єрний показ фільму «Кіно, як зброя» «93. Бій за Україну» (реж. Л. Гужва, 2017 р., 50 хв.). Історія без прикрас – від бійців 93-ї механізованої бригади Збройних сил України. Стрічка створена лише з інтерв’ю армійців та їхніх відео. Після цього з 10.50 можна буде поспілкуватися з режисеркою Лідією Гужвою та автором ідеї, військовослужбовцем 93-ї окремої механізованої бригади ЗСУ Вадимом Вейді.

11.10 – Прем’єрний показ національного культурно-патріотичного кінопроекту «Слава Україні! – Героям слава!» (режисери Союзу молодих кінематографістів України, 2017 р., 90 хв.). Кінопроект складається з короткометражних художньо-ігрових фільмів, знятих членами Союзу молодих кінематографістів України – студентами кіновишів. Зйомки однієї з картин – «Жага неба» – відбувались у Тернополі. 12.40 – Спілкування з генеральним продюсером кінопроекту Оленою Фурдуй.

13.00 – Кіноперегляд: «Війна химер» (реж. А. Старожицька, М. Старожицька, 2016 р., 94 хв.) Він був добровольцем на фронті, вона приїхала туди одразу після битви. 14.35 – Спілкування з режисеркою Мариною Старожицькою.

14.45 – Кіноперегляд: кіно як характер і мистецтво «Іній» (реж. Шарунас Бартас, 2017 р., 90 хв.). Молодому литовцю Рокасу одного дня випадає несподівана можливість побувати в Україні та побачити – і зрозуміти – справжню окупацію і війну. Стрічку висунуто від Литви як фільм-претендент на ювілейну 90-ту церемонію вручення кінопремії «Оскар» Американської академії кінематографічних мистецтв і наук у категорії «Найкращий фільм іноземною мовою». 16.15 – Спілкування з продюсером Володимиром Філіпповим.

16.30 – Допрем’єрний показ документального фільму «Подорож поза зоною досяжності» (реж. М. Іллєнко, 2017 р., 85 хв. 18+). У грудні 2014 року, режисер вперше побачив Щастя. До того часу він ніколи не бачив Щастя. Побачив, коли Щастя вже було побите мінами і снарядами. 18.00 – Спілкування з режисером Михайлом Іллєнком.

18.30 – Допрем’єрний показ фільму «Казка про гроші» (реж. О. Моргунець, 2017 р., 100 хв.). Левко успадковує млин свого дядька, а пізніше – шинок зниклого за містичних обставин лихваря Янкеля. Неочікуване збагачення збурює в ньому нестримну жагу до грошей. 20.10 – Спілкування з кіноактором Андрієм Ісаєнком та знімальною групою.

20.30 – Кіноперегляд: «Рідні» (реж. В. Манський, 2016 р., 112 хв.). Фільм розповідає історію життя режисера Віталія Манського та його родини, котра живе в різних куточках України.

Локація: бібліотека-музей «Літературне Тернопілля» (вул. І. Франка, 21)

10.00 – Інформаційна панель: «Кіно як зброя в гібридній війні». Модератор: Оксана Волошенюк – науковий співробітник відділу екранно-сценічних мистецтв і культурології Інституту мистецтвознавства, фольклористики і етнології ім. М. Рильського, менеджер медіа-освітніх програм Академії української преси, член Національної спілки кінематографістів України і Міжнародної асоціації кінопреси.

11.30 – Презентація книжки Миколи Давидюка «Як працює путінська пропаганда». Актуальний аналіз кейсів інформаційних та політичних маніпуляцій Кремля останніх трьох років, історії перемог українських волонтерів, журналістів та добровольців у протистоянні російській агресії у всіх її проявах.

Микола Давидюк – PhD, політолог, директор аналітичного центру «Політика», менеджер успішних виборчих та PR- кампаній, політичний консультант. Модератор: Світлана Козелко – директор Тернопільської міської централізованої бібліотечної системи.

12.40 – Кіноперегляд: «Серце мами Гонгадзе» (реж. В. Бігун, 2016 р., 80 хв.). Унікальна прижиттєва кіносповідь Лесі Гонгадзе про любов, найбільш інтимні та надихаючі моменти її життя та синів.

14.00 – Спілкування з режисером, документалістом, науковим співробітником Інституту держави і права ім. В. М. Корецького НАН України, юристом Секретаріату Європейського суду з прав людини В’ячеславом Бігуном.

14.10 – Презентація книжки Сергія Тримбача «Кіно, народжене Україною». Це перша монографія з історії українського кіно з такою великою кількістю ілюстрацій. Книжка – не тільки про кіностудію імені О. Довженка, вона про все українське кіно. Ювілей кіностудії став приводом оприлюднити матеріали, появи яких давно чекала Україна.

15.30 – Майстер-клас із кіносценарної майстерності та режисури від Вікторії Трофіменко. Вікторія Трофіменко – режисерка, продюсерка, кіносценаристка.

17.00 – Спецпогашення марок із серії «Кіномитці Тернопільщини».

Локація: Український дім «Перемога» (бульв. Т. Шевченка, 27)

10.00 – Лекція кастинг-директорки Алли Самойленко «Як потрапити в кіно?»

Під час лекції відома українська кастинг-директорка та акторська агентка поділиться практичними порадами побудови акторської кар’єри в Україні. До програми лекції входить чотири блоки: «Реальна ситуація на ринку», «Стратегія побудови кар’єри», «Інструментарій актора», «Старт акторської кар’єри».

13.00 – Презентація творчих доробків талановитих вихованців тернопільських КіноСадочка (керівник – письменниця Ірина Мацко) та КіноШколи (викладач – кіноактриса Вероніка Шостак), а також КП «КіноДністер» та кіномитців Тернопільщини.

14.00 – Інформаційна панель: «Система пітчингування, або Як отримати кошти на кіно?». Модератор: Пилип Іллєнко – голова Державного агентства України з питань кіно.

15.30 – Майстер-клас із кіноакторської майстерності від Наталі Васько. Наталя Васько – кіноактриса, акторка Київського Молодого театру, телеведуча, лауреатка національної кінопремії «Золота дзиґа». На думку багатьох режисерів, Наталії дуже добре вдаються ролі сильних і навіть фатальних жінок.

17.00 – Майстер-клас із режисури від Віктора Андрієнко. Віктор Андрієнко – кіноактор, режисер, продюсер, кіносценарист, каскадер, співак, комік, телеведучий.

18.00 – Майстер-клас із кіно операторської майстерності та графічного дизайну від Олексія Москаленка. Олексій Москаленко – кінооператор, VFX супервайзер, Mental dRive Studio.

За матеріалами “ТеНюьз”

Від admin