На Тернопільщині десятки єврейських надгробків викинули на смітник (ФОТО)

Десятки єврейських могильних плит виявили на смітнику у селі Горішня Вигнанка Чорківського району. Місцеві мешканці кажуть, надгробки вивезли «самосвалом»  ще два тижня тому – пише Медіатор.

– Смітник за людськими городами. Раніше там був кар’єр, а сьогодні в урвище люди зсипають сміття. Але єврейські плити не скинули у яму, а просто вигрузили поруч. На плитах добре видно викарбувані прізвища та імена людей. Є такі, що датовані 1954 роком. Тобто це не старі поховання, а над ними вже хтось так познущався, – розповідає жителька села пані Наталя.

Представник Чортківської єврейської общини  Яків Баранов припускає, що надгробні плити вивезли не з цвинтаря, а сільського колгоспу, де вони складувалися.

– У селі є колгосп. Ще за радянських часів там складували надгробні плити з єврейських цвинтарів. Минулого року у приміщення з’явився новий власник. Він і хотів вивезти пам’ятники. Ми пропонували вивезти їх на чортківський цвинтар.  Але фінансової змоги у нас не було. Вочевидь новий власник не хотів чекати та шукати компроміс, а просто викинув надгробні плити на смітник, – зауважив Яків Баранов.

Чоловік каже, спочатку самостійно розбереться у ситуації і, можливо, звергатиметься до правоохоронців.

Still1006_00012

Коментарі закриті.