Тернополяни стануть учасниками вироблення нової державної політики (ПРОГРАМА)

12 та 13 вересня в рамках Всеукраїнського туру “ЗміниТИ” громади Тернопільщини візьмуть участь у напрацюванні рішень у медичній, освітянській та політичній реформах. Позиції, зібрані в рамках консультацій, будуть враховані профільними міністерствами при підготовці пропозицій щодо зміни державної політики.

Всеукраїнський тур “ЗміниТИ”: Взаємодія заради змін” організований громадською організацією “Центр UA” спільно з експертами коаліції Реанімаційний пакет реформ та аналітичного центру CEDOS, представниками Міністерства охорони здоров’я України, Міністерства освіти і науки України та Міністерства фінансів України. Мета туру – залучити найактивніші спільноти країни до вироблення нової державної політики. Збір та врахування позицій виконавців реформ та тих, на кого ці реформи вплинуть, має стати стандартом роботи виконавчої влади для успішної розробки та впровадження якісних змін.

Разом із профільними міністерствами, представниками виконавчої влади, місцевого самоврядування, громадянського суспільства, бізнесу, студентства та журналістами ми обговоримо:

●        які виборчі правила дозволять запустити зміну політичних еліт в країні?

●        за яких умов влада почує позиції та вимоги громадян і як вплинути на прийняття рішень?

●        що передбачає реформа спеціалізованої та високоспеціалізованої медичної допомоги та яка модель спрацює найкраще для України?

●        які зміни чекають на середню освіту в Україні та як їх бачать освітяни?

●        як платники податків можуть контролювати, на що витрачаються їхні гроші, та яка система контролю за ефективністю потрібна в умовах децентралізації?

Учасники обговорень:

– Представник Міністерства охорони здоров’я України (підтверджується);

– Представник Міністерства освіти та науки України (підтверджується);

– Інна Борзило, лідерка напрямку “Рівний доступ до політики” Центру UA;
– Андрій Андрушків, лідер напрямку “Контроль публічних фінансів” Центру UA;
– Олександр Ябчанка, експерт з медичної реформи Реанімаційного Пакету Реформ;
–  Ірина Когут, експертка з питань освіти аналітичного центру CEDOS;


Програма туру “ЗміниТИ” в Тернополі:


12 вересня

10:30-12:30 – Форум з політичної реформи “ВиБОРИ: нові правила” у конференц-залі готелю “Avalon Palace” (конференц зала, вул. Степана Бандери, 2);

10:30-12:30 – Публічна консультація з питань реформи освіти за участі представника Міністерства освіти та науки України, яка відбудеться в Тернопільській ОДА (вул. Грушевського, 8);

13 вересня

10:00-12:00 – Публічна консультація з питань реформи вторинної ланки медицини за участі представника Міністерства охорони здоров’я в Тернопільській ОДА (вул. Грушевського, 8);

10:00-12:00 – Публічна консультація щодо контролю за використанням публічних фінансів за участі представника Міністерства фінансів України в Тернопільській облраді (вул. Грушевського, 8);

12:00-14:00 – Публічна консультація щодо доступу до прийняття рішень, яка відбудеться у Тернопільській міськраді (вул. Листопадова, 9).

Коментарі закриті.