Учні третьої школи Тернополя знову відкривали для себе ЄвропуВже стало традицією, що у Тернопільській спеціалізованій школі з поглибленим вивченням іноземних мов №3 з нагоди Дня Європи відбуваються різноманітні заходи. Не став винятком і цей рік, тим більше, що в контексті нещодавнього підписання рішення про безвізовий режим для України, такі дійства набули особливого звучання та значення. Учасниками цьогорічних «європейських» свят у школі були учні як молодших, так і середніх класів, а проводили їх старшокласники. І спілкувалися всі, звичайно, англійською.

den-evropy-2017-3Для другокласників знайомство з європейськими країнами відбувалося на рівні гри, – розповідає вчитель англійської мови Наталія Єгорова. – Даючи відповіді на запитання, об’єднані загальною темою «Чи знаєш ти Європу», ми розповідали про різні країни, а хто з малюків уже мав можливість побувати за кордоном, ділився своїми враженнями. Разом із педагогами Іриною Гречкосій, Наталією Поворознюк та учнями 10-А та 10-В класів ми також познайомили учнів з популярними дитячими іграми Європи. І це, звичайно, стало для них найцікавішою частиною свята.

В п’ятих класах заходи мали більш просвітницький характер, оскільки через відеопрезентації діти могли детальніше ознайомитися з країнами Євросоюзу, з тим, яких цінностей тут дотримуються, яким цілям надають пріоритет, і чому Україна робить все для того, аби стати гідним членом цієї спілки.

den-evropy-2017-4

Учні дуже щиро підтримували все, що відбувалося, тому що їм це цікаво, і вони своє майбутнє теж бачать у Європі, – говорить Наталя Єгорова.

den-evropy-2017-1

Цю думку підтвердили самі п’ятикласники, вражень у яких від заходу назбиралося дуже багато.

Мені найбільше сподобалося, як нам показували презентації різних країн і їх описували. Але найцікавіше було, коли демонстрували малюнки з прапорами, і треба було вгадати, яка це саме країна, – ділиться враженнями учениця 5-Б класу Настя Вакуліч.

Як виявилося, старшокласники навіть не сподівалися, що їхні молодші колеги стільки знають про Європу.

Ви би бачили, якими очима вони на нас дивилися, коли ми все вгадували, – тішиться успіхами Ксюша Стаханська. – І коли ми відповідали їм англійською, теж.

den-evropy-2017-5

Дівчатка запевнили, що у розповідях та запитаннях англійською, які задавали десятикласники, їм все було зрозумілим.

Нас запитували, чи ми знаємо країни Європи, що саме про них нам відомо, і нам дуже сподобалося відгадувати прапори, – каже Ангеліна Демкура. – Більшість ми знали, хоча звичайно, були й такі країни, прапори яких нам не вдалося розпізнати. Але тепер ми же запам’ятали всі.

А її однокласницю Аліну Нижегородову, окрім вікторини з прапорами, після якої десятикласники визнали, що діти знають навіть більше прапорів, ніж вони, дуже зацікавила презентація про Німеччину.

Я і не знала, що у Німеччині є три найбільших міста. І окрім Берліну, про який читала раніше, цікаво було довідатися про Мюнхен та Гамбург. А в кінці свята нам організували невеличку фотосесію із прапорами країн Європи. Нам сказали взяти прапор який кому подобається, і ми з ними фотографувалися. Я особисто вибрала прапор Франції, тому що дуже мрію поїхати до цієї країни.

den-evropy-2017-2

П’ятикласниці запевнили, що наступного року вони теж хотіли би, щоб у них провели якийсь захід про Європі. І проявили ініціативу не просто бути глядачами, а взяти безпосередню участь, тобто, не тільки слухати, а й самим розказувати учням молодших класів про те, що вони знають.

Такі заходи є зараз дуже доречними, – переконана десятикласниця Олександра Нецюк, –тому що діти мають мати точну інформацію про Європейський Союз, що він собою являє, а не просто говорити, що Україна – це Європа. Світ зараз стає відкритим, і розуміти це та бути готовим відкривати його для себе потрібно ще змалечку.

Олена Лайко, «Тернопільська Липа», фото Ярослава Маслюка

Поділитися новиною

Share to Google Plus
Share to Odnoklassniki
Share to Yandex

Залишити коментар