Учні третьої школи Тернополя знову відкривали для себе Європу

Вже стало традицією, що у Тернопільській спеціалізованій школі з поглибленим вивченням іноземних мов №3 з нагоди Дня Європи відбуваються різноманітні заходи. Не став винятком і цей рік, тим більше, що в контексті нещодавнього підписання рішення про безвізовий режим для України, такі дійства набули особливого звучання та значення. Учасниками цьогорічних «європейських» свят у школі були учні як молодших, так і середніх класів, а проводили їх старшокласники. І спілкувалися всі, звичайно, англійською.

den-evropy-2017-3Для другокласників знайомство з європейськими країнами відбувалося на рівні гри, – розповідає вчитель англійської мови Наталія Єгорова. – Даючи відповіді на запитання, об’єднані загальною темою «Чи знаєш ти Європу», ми розповідали про різні країни, а хто з малюків уже мав можливість побувати за кордоном, ділився своїми враженнями. Разом із педагогами Іриною Гречкосій, Наталією Поворознюк та учнями 10-А та 10-В класів ми також познайомили учнів з популярними дитячими іграми Європи. І це, звичайно, стало для них найцікавішою частиною свята.

В п’ятих класах заходи мали більш просвітницький характер, оскільки через відеопрезентації діти могли детальніше ознайомитися з країнами Євросоюзу, з тим, яких цінностей тут дотримуються, яким цілям надають пріоритет, і чому Україна робить все для того, аби стати гідним членом цієї спілки.

den-evropy-2017-4

Учні дуже щиро підтримували все, що відбувалося, тому що їм це цікаво, і вони своє майбутнє теж бачать у Європі, – говорить Наталя Єгорова.

den-evropy-2017-1

Цю думку підтвердили самі п’ятикласники, вражень у яких від заходу назбиралося дуже багато.

Мені найбільше сподобалося, як нам показували презентації різних країн і їх описували. Але найцікавіше було, коли демонстрували малюнки з прапорами, і треба було вгадати, яка це саме країна, – ділиться враженнями учениця 5-Б класу Настя Вакуліч.

Як виявилося, старшокласники навіть не сподівалися, що їхні молодші колеги стільки знають про Європу.

Ви би бачили, якими очима вони на нас дивилися, коли ми все вгадували, – тішиться успіхами Ксюша Стаханська. – І коли ми відповідали їм англійською, теж.

den-evropy-2017-5

Дівчатка запевнили, що у розповідях та запитаннях англійською, які задавали десятикласники, їм все було зрозумілим.

Нас запитували, чи ми знаємо країни Європи, що саме про них нам відомо, і нам дуже сподобалося відгадувати прапори, – каже Ангеліна Демкура. – Більшість ми знали, хоча звичайно, були й такі країни, прапори яких нам не вдалося розпізнати. Але тепер ми же запам’ятали всі.

А її однокласницю Аліну Нижегородову, окрім вікторини з прапорами, після якої десятикласники визнали, що діти знають навіть більше прапорів, ніж вони, дуже зацікавила презентація про Німеччину.

Я і не знала, що у Німеччині є три найбільших міста. І окрім Берліну, про який читала раніше, цікаво було довідатися про Мюнхен та Гамбург. А в кінці свята нам організували невеличку фотосесію із прапорами країн Європи. Нам сказали взяти прапор який кому подобається, і ми з ними фотографувалися. Я особисто вибрала прапор Франції, тому що дуже мрію поїхати до цієї країни.

den-evropy-2017-2

П’ятикласниці запевнили, що наступного року вони теж хотіли би, щоб у них провели якийсь захід про Європі. І проявили ініціативу не просто бути глядачами, а взяти безпосередню участь, тобто, не тільки слухати, а й самим розказувати учням молодших класів про те, що вони знають.

Такі заходи є зараз дуже доречними, – переконана десятикласниця Олександра Нецюк, –тому що діти мають мати точну інформацію про Європейський Союз, що він собою являє, а не просто говорити, що Україна – це Європа. Світ зараз стає відкритим, і розуміти це та бути готовим відкривати його для себе потрібно ще змалечку.

Олена Лайко, «Тернопільська Липа», фото Ярослава Маслюка

Коментарі закриті.