Забужко, Скрипін та Жадан приїдуть у Тернопіль на п’ятий фестиваль «Ї» (ФОТО, ВІДЕО)

5-й ювілейний мистецький фестиваль «Ї» відбудеться у Тернополі вже у ці вихідні, 12-14 травня. Про триденне дійство з метою популяризації сучасного українського мистецтва розповідає один із організаторів, поет Юрій Матевощук: «Що таке мистецтво? – Це, у першу чергу, комунікація автора з читачем, глядачем, слухачем. І без їхньої взаємодії мистецтво приречене на вмирання.Саме тому взаємодія перших та других є рушієм культурного рух-у і в Україні, і закордоном. Чому Тернопіль? Тому, що, на мою скромну думку, – це найкраще з невеликих центрів України, де усі почувають себе як вдома».

Організатори обіцяють насичені денну та нічну програми, у яких – презентація книжок добре знаних та новоспечених авторів, відверті та епатажні читання, яскраві виступи музичних колективів, виставки фото та картин, кінопокази.

Зокрема, чекають таких виконавців як «Кімната Гретхен», Кrut, Epolets, «Один в каное», «Drumтиатр» і тернопільську команду «Bugs Bunny».

З письменників свої обличчя під софітами Українського дому «Перемога» знову засвітять Юрій Винничук, Юрій Андрухович, Сергій Жадан, Олександр Ірванець, Марк Лівін, Макс Кідрук. З особливим трепетом вперше на фестивалі «Ї» чекають на «дослідницю українського сексу» Оксану Забужко. Лекційна сцена буде окупована Романом Скрипіним та Маріанною Савкою.

Також у рамках фестивалю вперше пройде конкурс відеопоезії «Монокль», чекають на гостей з Польщі та Білорусі.

Квитки у попередньому продажі на всі три дні коштували 150 грн. зараз їх можна придбати за 250. Детальніше про подію можна дізнатися на сайті http://festji.com.

Коментарі закриті.