Учні Тернопільської школи №3 знову демонстрували свої яскраві танцювальні таланти (фото)

tanci-3-sh-13«Хай радіють усі», «Літня симфонія», «Квітковий бунт», «Мисливці за привидами», «Шкільний дзвінок», «На пташиному дворі», «Сучасникам», «Пробудження», «Україна єдина», «Тернопільський святковий» – хореографічні композиції з такими назвами і не тільки представили учні Тернопільської спеціалізованої школі №3 з поглибленим вивченням іноземних мов на шкільному етапі міського конкурсу «Таланти твої, Україно». Такий захід відбувається у цьому навчальному закладі щороку. Готуються до нього усі класи дуже відповідально та ретельно: завчасно продумують тематику танців, розробляють і шиють костюми, відточують рухи на репетиціях.

Цього року на конкурсі було представлено 24 танцювальних номери, задіяними у яких були учні усіх класів школи, від першачків до одинадцятикласників, а також шість вокальних, які виконали дівочий хор «Калина» та гурт «Гроно».

tanci-3-sh-6

Кожен клас на виступі був по-своєму цікавий, своєрідний, особливий, і все це доповнювалося гарними, яскравими костюмами, плюс, звичайно, хореографічною майстерністю, – ділиться враженнями про конкурс заступник директора школи з навчально-виховної роботи Світлана Пільгун. – Тому емоції від усвідомлення того, які наші діти талановиті, творчі, емоційні, та гордість за них під час концерту просто переповнювали. Хочу сказати велике спасибі усім юним та дорослим учасникам: учням, їхнім батькам, керівникам-хореографам, класним керівникам за всю велетенську працю, яку вони вклали у підготовку своїх номерів.

tanci-3-sh-13

За словами членів журі, цьогорічним «відкриттям» стали для усіх другі класи, кожен з яких заявив про свій великий танцювальний потенціал на майбутнє.

tanci-3-sh-5

Другокласники нас просто вразили, – розповідає хореограф школи Ольга Полигач. – Традиційно ми чекаємо якихось приємних несподіванок від старших, але зараз дуже хороші результати показали саме молодші. Так, у 2-В був сюжетний та веселий номер «На пташиному дворі» (керівник Ірина Ковальчук), у 2-Б – танець «Американо, па-па» – швидкий, динамічний, зі складними малюнками та перебудовами, а 2-А підготував український народний танець «Косарі» – колоритний, зі складними фігурами (керівник Василь Лего).

tanci-3-sh-10

Загалом, за словами Ольги Полигач, дуже приємно, що серед різних танцювальних стилів і напрямків у школі є колективи саме народного танцю. Зараз це, окрім другокласників, 4-Б та 6-Б класи.

Візьмемо, скажімо, 6-Б клас, який цього року представив український народний танець «Тернопільський святковий». Ці діти як почали з першого класу працювати в народному стилі, спочатку під керівництвом Василя Лего, так і продовжуть, тепер уже разом з Галиною Яровенко. Цей колектив вже «станцьований», гарно виглядає, є хороші напрацювання, і зараз вони досить складні композиції виконують. Не кажучи вже про те, що минулого року зайняли перше місце на міському етапі танцювального конкурсу саме серед народних колективів. Дуже гарні відгуки отримала і «Подільська полька» 4-В класу (керівник Марія Черниш), – чудовий танець, оригінальні костюми, досконале виконання.

tanci-3-sh-11

Разом із тим, на різних міських конкурсах завжди займає призові місця і шкільний ансамбль бального танцю «Весняний подих». Це зведений колектив, де під керівництвом Ольги Полигач займаються представники 9-10 класів, а також 7-8 класів. Традиційно вони є окрасою всіх шкільних концертів, адже їхні композиції завжди на високому рівні, і цього року були представлені номери «Де ти тепер», «Латино-американська ярмарка», «Ча-ча-ча» (5-А та 5-В класи).

tanci-3-sh-9

Завжди несподіваними та яскравими є композиції, які готує зі своїми вихованцями хореограф Вікторія Пиріг. Так, цього року сучасний танець «Квітковий бунт» на популярну пісню у стилі кабаре «Flowers» представили учні 5-Б класу: яскравим синім та жовтим дівчаткам-квіточкам набридло постійно сидіти у горщиках і вони вирішили продемонструвати свій кипучий характер – танцюючи, співаючи і не звертаючи жодної уваги на зауваження серйозних хлопчиків-кактусів, які, врешті, теж разом із ними погодились «бунтувати».tanci-3-sh-8

Досить переконливими були також учні 3-Б класу в їхній композиції «Шкільний дзвінок», з якої можна зробити і вельми неординарні висновки про особливості шкільного життя малюків. А суцільною несподіванкою для усіх став 1-А клас, який, як з’ясувалося, вміє танцювати навіть брейк-данс («Літня симфонія»).

tanci-3-sh-4

Також квіти, але із червоними голівками-пелюстками, «росли, цвіли і пахли» у номері «Квіткова феєрія», який підготували учні 3-В класу (керівник Світлана Недільська).

tanci-3-sh-3

А от учні 6-В класу зацікавились містикою та фантастикою, – чимось іншим і не поясниш їхній номер «Мисливці за привидами» (керівник Ірина Ковальчук).

tanci-3-sh-7

Разом із тим, було у програмі шкільного конкурсу самодіяльності і багато серйозних номерів, у яких піднімалися актуальні теми нашого сьогодення. Так, виступ 7-А класу «Сучасникам» (керівник Ольга Полигач) включав цілу літературно-музичну композицію, де виконувався танець, звучав вірш, а на моніторах демонструвався відеоряд, аби ще глибше передати патріотичну ідею, закладену у нього. Учні 2-В та 6-В класів представили спільну композицію «Хай радіють усі», де поєднали вокал та хореографію (керівник Ірина Зінько).

tanci-3-sh-12

Ще один спільний номер 3-А та 7-В класів «Україна єдина» (керівник Тетяна Глезнер) став своєрідною кульмінацією усього концерту, настільки важливим і актуальним він видався кожному, хто був присутній у залі. Основою композиції стала пісня української співачки Джамали, з якою вона перемогла на конкурсі Євробачення-2016.

tanci-3-sh-2

Ідея, яку ми хотіли передати у нашому виступі, полягає в тому, що ніхто не може бути байдужим до того, що в Україні йде війна, і треба щось змінювати, висловлювати своє ставлення до нього, – розповідає учениця 7-В класу Софія. – Отож, у нашій композиції старші діти, одягнуті у червоні плащі, символізували загарбників, що загрожували малюкам у  жовтому одязі, які уособлювали нашу молоду державу і хотіли її врятувати. І в протистоянні, яке танцем було відтворено на сцені, перемогу здобули саме юні українці.

Відтак, знявши із загарбників їхню форму, вони залучили їх до свого синьо-жовтого кола, довівши, що перемога таки за нами.

tanci-3-sh-1

Цей танець є дуже патріотичним, оскільки в ньому розповідається про Україну і про те, що зараз у нас відбувається, – говорить учениця 7-В класу Христина. – Нас надзвичайно вразило, що коли танець закінчився, весь зал аплодував, всі встали, а дехто навіть і плакав.

tanci-3-sh-14

Більшість із номерів, виконаних у цій програмі, увійшли до звітного концерту, який навчальний заклад представить на міському етапі конкурсу «Таланти твої, Україно». А творчий звіт усієї школи – і хори, і ансамблі, і танцювальні колективи усіх класів – від першого до десятого, можна буде побачити на грандіозному концерті для батьків і педагогів – загальношкільних батьківських зборах, який відбудеться 23 травня в актовому залі Тернопільського національного економічного університету. Початок дійства о 17 годині 30 хвилин.

Олена Лайко, «Тернопільська Липа»

Фото Ярослава Маслюка

Коментарі закриті.