Тернополянам повідомили важливу інформацію

Президент підписав раніше ухвалені депутатами зміни до Податкового кодексу в частині оподаткування дивідендів. А 14 квітня Закон № 1989 був опублікований в газеті «Голос України» та «запрацює» уже з наступного дня після публікації. Про це інформували в Тернопільській ОДПІ.

Відповідно до змін, дивіденди по акціях і корпоративних правах, нараховані і виплачені після 1 січня 2017 року «єдинниками», нерезидентами та інститутами спільного інвестування будуть обкладатись податком на доходи за ставкою 9 відсотків.

Таким чином, вказаним юридичним особам, – які у І кварталі 2017 року нарахували дивіденди своїм засновникам – фізособам та оподаткували їх за ставкою 18%, після набрання чинності Закону № 1989, потрібно перерахувати суму податку із сум таких дивідендів за ставкою – вже 9% та відобразити це у формі № 1 ДФ. Ті ж підприємства, які вже подали такі розрахунки за І квартал, повинні скласти звітну нову форму №1ДФ з відповідними виправленнями (рядок з дивідендами, оподаткованими за ставкою 18% – на видалення, а рядок з дивідендами, оподаткованими за ставкою 9% – на додання).

Якщо ж дивіденди виплачує платник податку на прибуток, ставка оподаткування становить 5%.

Коментарі закриті.