Кооперативи – перспектива для розвитку села, переконані в Тернопільській ОДА (відео)

Врятувати села на Тернопільщині допоможуть сільськогосподарські обслуговуючі кооперативи, впевнені в облдержадміністрації. Вони підвищать зайнятість та дозволять людям самостійно заробляти гроші. В області їх вже створено близько двох десятків. Так звані СОКи, – це є добровільні об’єднання, які надають послуги членам кооперативу для покращання ведення індивідуального господарства, – повідомляє прес-служба ОДА.

Районні адміністрації закладають у своїх бюджетах кошти на підтримку СОКів, а також надають консультаційну допомогу. «Скористатися програмою – просто, а весь процес – абсолютно прозорий. Потрібно написати обґрунтування та подати заявку, і, за рішенням сесії районної ради, ми виділяємо кошти», – зазначає Василь Вітровий, голова Козівської райдержадміністрації.

Наразі кооперативи перебувають на початкових стадіях свого розвитку, а тому потребують допомоги і підтримки влади не тільки на місцях, а й обласної.

«На 2017 рік обласною радою вже виділено 600 тисяч гривень. Але ми будемо збільшувати цю суму і плануємо витратити на ці потреби до 1,5 мільйона гривень, – зазначає Віталій Луй, директор департаменту агропромислового розвитку Тернопільської ОДА. – Всі люди, які до нас зверталися минулого року з повним пакетом документів, з бізнес-планом, – всі отримали певний рівень допомоги і також консультаційну підтримку при створенні».

Коментарі закриті.