Кадрові «передвеликодні» зміни у Тернопільській «Свободі»

8 квітня на прес-конференції Тернопільської обласної організації ВО «Свобода» член політвиконкому партії ВО Свобода Руслан Кошулинський, який спеціально приїхав із Києва, оголосив про виключення із партії депутатів Тернопільської міської ради Романа Навроцького, Ігоря Турського, Івана Сороколіта. Як повідомляє Інтернет-сайт «TernopilLive», за його словами, такий крок пов’язаний із систематичним порушенням партійної дисципліни даних осіб.

«Вважаємо, що на сьогоднішній день, враховуючи публічні виступи, голосування, деякі депутати, які є у складі ВО «Свобода» не виконують тих завдань, тих обов’язків, які вони брали, зокрема, перед містянами, балотуючись до місцевих органів Тернополя. Ми дійшли висновку, що такі особи як Роман Навороцький, Іван Сороколіт, Ігор Турський у своїх публічних виступах, у своїх голосуваннях відійшли від програмових засад, з якими політична партія йшла на вибори», – зазначив Руслан Кошулинський.

Неофіційну версію причин «опали» трьох тернопільських «свободівців» на сайті «TernopilLive» оприлюднив політичний експерт Микола Савченко. І на його думку, підставою такого радикального рішення керівництва ВО «Свобода» стала не політика, а окремі факти із біографій цих трьох депутатів.

Ігор Турський: «BMW» та земля під Тернополем

Ігор Турський за час минулої каденції міської ради Тернополя обіймав посаду секретаря міської ради. Лише за рік тодішній секретар заробив більше мільйона гривень (як він офіційно показав у декларації), а його річна секретарська зарплата складала не більше 100 тисяч гривень. Саме в ті часи він почав їздити на позашляховику «BMW Х5», і пояснює це тим, що автомобіль належить його родині.

За час теперішньої каденції міської ради Тернополя ім’я Ігоря Турського «спливло» у скандалі із землею в селі Мшанець Зборівського району в такому контексті, що 28 гектарів землі, яку селяни використовують під пасовище, можуть «піти» чотирнадцятьом тернополянам, які не мають жодного стосунку до цього села. Йдеться зокрема про Ігоря Турського та його родину, які претендують разом майже на 10 га мшанецької землі. Крім того, прізвище пана Турського фігурує у справі майстра-годинникаря з вулиці Шептицького у Тернополі, де кіоск підприємця після двадцяти років підприємницької справи раптом виявився незаконно встановленим, а поряд ділянку має сестра депутата.

Роман Навроцький: “замаскована” нерухомість та тисячі доларів сина

У Тернопільській міській раді Роман Навроцький працював на посаді секретаря земельної комісії та очолював фракцію ВО «Свобода». Але вже у 2016 року самі свободівці усунули його з посади. Як припускає Микола Савченко,  це пов’язано із нерухомістю, якою володіє депутат, зате у своїх деклараціях  її не вказав. Проте Роман Навроцький задекларував фінанси дружини і навіть 6000 доларів США його малолітнього сина.

Іван Сорокаліт: комунальні мільйони КП «Інтеравіа»

Іван Сороколіт є незмінним з 2011 року керівником комунального підприємства міської ради «Інтеравіа», на яке виділяються бюджетні кошти від управлінь міської ради на встановлення відеокамер у тих чи інших установах. Також, як стверджує Микола Савченко на сайті «TernopilLive», КП «Інтеравіа» щомісячно отримує десятки тисяч гривень від усіх кабельних операторів Тернополя за те, що вони орендують площу для своїх кабелів за всі комунальні будинки міста. Як інформує політичний експерт, загальна сума цих платежів лише за 2015 рік склала майже 700 тисяч гривень! Згідно фінансового звіту КП «Інтеравіа», за 2015 рік це комунальне підприємство заробило чистого прибутку 5 тисяч гривень, а у 2016 – 83. При цьому, що його дохід склав у 2015 році 1,156 мільйона, а у 2016 – 1,257 мільйона гривень. І як йдеться у вже згаданому звіті, левова частка зароблених коштів пішли на «операційні витрати» та «інші адміністративні витрати».

Коментарі закриті.