Тернопільські депутати відверто показали: хто, скільки, на чому

Із завершенням буму з подання декларацій державними службовцями до НАЗК, прийшов час  розглянути ці документи, проаналізувати, зробити певні висновки. У будь-якому випадку, середньостатистичні краяни отримали змогу знати, хто і скільки заробив за минулий рік із  тернопільських народних обранців. Матеріал з цього приводу економічного аналітика Федора Тищенка оприлюднив Інтернет-сайт «Tenews.org.ua».

Для об’єктивної оцінки статків депутатів підбивався баланс усіх коштів, які депутати заробили, тримали у готівці у різних валютах. З метою спрощення складання рейтингу всі кошти переводилися у гривню за поточним курсом. Враховувалися усі задекларовані кошти, які заробили депутат і його родина, – пише «Tenews.org.ua».
Хто скільки заробив і наскладав
Рейтинг очолює представник «Народного фронту» і колишній міський голова Тернополя Роман Заставний. Сумарно, враховуючи готівкові і зароблені кошти, родина Заставного тримає на сьогодні, згідно декларації, трохи більше 34 млн. З цих коштів народний обранець майже мільйон заробив, працюючи депутатом, отримуючи гонорари та інші виплати від бізнесу, де є співвласником. Трохи більше 33 млн. грн народний депутат тримає у готівці.
Друге місце займає представник БПП Микола Люшняк. Заробив і наскладав разом з родиною майже 6 млн. грн. При цьому більша частина грошей прийшла від пов’язаного з депутатом чи родиною бізнесом. Натомість, готівки трохи більше, ніж 990 тис. грн.
Трійку найзаможніших депутатів закриває нардеп від «Самопомочі» Тарас Пастух, який заробив та наскладав близько 5,8 млн. грн. Приблизно 3,1 млн. грн. родина Пастуха і він сам зберігають у готівці у різних валютах. Його дружина за рахунок підприємницької діяльності принесла до сімейного бюджету майже 1,5 млн. грн.
Брат голови Тернопільської ОДА і народний депутат від БПП Олег Барна, разом із родиною, заробили і наскладали трохи більше 2,4 млн. грн. Із цих коштів 767,5 тис. грн. припадає на зарплату депутата, пенсії членів родини, стипендії. 1,6 млн. грн. депутат та родина тримають у готівці.
«Свободівець» Михайло Головко сумарно разом із родиною має трохи більше 1,7 млн. грн. При цьому, 158 тис. припадає на зароблені кошти та отримані доходи. Трохи більше за 1,5 млн. грн. депутат та члени його родини тримають у готівці.
Другий «знизу» за статками Тарас Юрик, який, разом із родиною, задекларував трохи більше за 1,5 млн. грн. З цих коштів 288 тисяч припадає на доходи різного виду, в основному депутатську зарплату, і 1,2 млн. грн. готівкових коштів.
Згідно декларації, представник «Народного фронту» з Козови Володимир Соляр не має готівки, а лише зароблені кошти у розмірі майже 184 тисяч гривень.
Хто на чому їздить?
Більшість депутатів не знають, скільки коштують їхні автомобілі. А у тих нардепів, які пам’ятають, яку суму віддали за машину, ціна нового авто, за декларацією, значно нижча за ціну вживаного аналогічного авто на сайтах з продажу автомобілів., – наголошує «Tenews.org.ua».
У представника «Народного фронту» Володимира Соляра у користуванні родини є три авто. «Mitsubishi L200» (2008), «Mitsubishi OUTLANDER» (2006) та позашляховик «Jeep GRAND CHEROKEE» (1993). Задекларована вартість лише на 20-30% відрізняється від тієї, яку можна зустріти, відкривши оголошення з продажу у будь-якій газеті.
Колега  Соляра по «Народному фронту» Роман Заставний зареєстрував «AUDI Q7» (2013), ціна якого йому невідома. Сьогодні ж на ринку такі вживані авто продаються за 1-1,5 млн. гривень, залежно від комплектації. У власності депутата є також мотоцикл «Восход» 1987 року, вартість якого можна оцінити у 5 тис. грн.
Микола Люшняк не пам’ятає вартості «Volkswagen Multivan» (2013) та престижного «VW Phaeton» (2015), яким користується його дружина. Перша машина коштує на сьогоднішній момент близько 1 млн. грн., а друга – 1,7 млн. грн.
Тарас Пастух оцінює свій «VW Passat» 2013 року у 350 тисяч гривень станом на 2015 рік, коли він і придбав цю машину. Проте аналіз оголошень показує, що навіть через два роки таке авто коштує близько 550 тис. грн.
Олег Барна офіційно їздить на «Форд Сієра» 1987 року, який, залежно від стану, може коштувати від 33 до 57 тисяч гривень.
Михайло Головко задекларував два джипи «Honda CR-V» 2012. Перший оформлений на нього, а другий – на дружину. Обидві машини коштували на момент придбання, згідно декларації, близько 300 тисяч гривень. Проте ринок каже, що сьогодні таке авто може вартувати до 550 тисяч за штуку.
Тарас Юрик не вказав, скільки коштує «Тойота Camry» 2014 року. На сьогодні таке авто того ж року випуску продається за орієнтовно 600 тисяч гривень.
Загалом, автопарк усіх тернопільських нардепів можна оцінити у суму майже 7 млн. грн.
Хто має найбільше землі і де живе
Серед найбільших землевласників – Микола Люшняк, який, разом із родиною, має сім земельних ділянок площею 7635 кв.м, Олег Барна – спільно з родиною володіє чотирма ділянками загальною площею 6503 кв.м, Тарас Пастух – має вісім земельних ділянок загальною площею 5723 кв.м., Роман Заставний – разом із родиною володіє чотирма земельними ділянками загальною площею 4748 кв.м.
Роман Заставний також має дві квартири і два будинки загальною площею 1658 кв.м. Друге місце за кількістю житлової площі у власності має Микола Люшняк: разом із родиною він володіє 1370,5 кв.м житлової площі. Тарас Пастух має житлової нерухомості на 2500 кв.м. У Михайла Головка є лише квартира на 64 кв.м. Олег Барна та родина мають дві квартири по 77,4 кв.м. Тарас Юрик, разом із родиною, володіє квартирами у 73 і 52,6 кв.м.
Федір Тищенко, економічний аналітик

Коментарі закриті.