Молоко тернопільської Єви (ФОТО)

moloko-480x360

«Зустрінемось біля «Єви»…» – катуляють на язику вже другий тиждень тернополяни незвичну фразу.

Легендарне «Молоко» раптово зникло, як молоко у матері-годувальниці, натомісить містянам пропонують перейти на вживання різних лосьйонів, кремів, бальзамів та инших косметичних засобів з нововідкритого магазину.

Не варто й нагадувати всім, що таке було «Молоко» – місце зустрічі «золотої молоді»  та байкерських зльотів, просто – місце зустрічі_змінити_не_можна.

молоко

Молоко – це епоха. Молоко – це топонім.

Є незримий ландшафт міста, голограма, завантажена у свідомість тих, хто тут народився, виріс чи прижився, в якій існує танк, «комбайновий», «цегельний», поплавок, Слівен, Темза, Бурячок, 46-й магазин, «біля півника» та инші локації, закриті від ока прибульців як від гравців, що не здобули належного досвіду, не пройшли всі потрібні рівні у компютерній бродилці.

Тубільці пустили скупу сльозу за «молоком» і вирушили за покупками для щоденної гігієни. Обійшлося без гучних панахид за «якоюсь-там» вивіскою: кілька постів у соцмережах зі словами #JeSuisMoloko чи «світла пам’ять» і відео від місцевого МС Лесика.

Корпорація, мережа проковтнула молоко у два ковтки, вкотре продемонструвавши зневагу до ностальгійних цінностей маленького обласного центру.

У Тернополі порівняно небагато історичних пам’яток, так що пам’яті просто ні за що чіплятися.

А з чого такі сентименти до «Молока», якщо зовсім поруч вуличку з архітектурою ХІХ століття геть занехаяли тими ж-таки вивісками та рекламами, а з поодиноких старих будинків виростають металопластикові балкони та рожеві мансарди? «Молоко» – це символ Тернополя. Файне місто в Україні відоме, окрім однойменної пісні, своїм живим пивом та молоком. У світлі цього факту, вивіску продуктової крамниці варто було б залишити хоча б як артефакт, як скромний монумент нашому аграрному минулому та сьогоденню.

Не думаю, що втручання влади, як запевняв хтось в інтернет-дискусії, мало б сенс. Я взагалі проти втручання влади у бізнес. На все тут добра воля маркетологів, які втратили шанс завоювати мою прихильність як потенційного покупця, бо на зміну рідному «Молоку» на розі вулиць Й. Сліпого та гетьмана Сагайдачного нахабно прийшла «Єва».

Звісно, місто розвивається, змінюється.  Наступає час, коли воно, як дворічна дитина, вже й не потребує молока. Назви й топоніми трансформуються. Але деякі з них навіть після перейменування залишаються тими, якими їх добре знали – маршрут руху 25-го автобуса тому свідчення.

фото 1

ТАНГ (Тернопільська академія народного господарства) – вже давно став ТНЕУ (Тернопільський національний економічний університет), але масштабна промо-кампанія з цього приводу не була проведена (ТАНГ стає OLX, ой, тобто, ТАНГ стає ТНЕУ!), відтак асонанс «танг»-«танк» продовжує звучати з вуст тернополян і приїжджих абітурієнтів.

Горепашний літак стоїть при вході у парк Національного відродження на зло вітрам і депутатам міськради.

Люди їздять за маршрутами неіснуючих місць, бо інакше заледве дадуть собі раду.

Але деякі місця залишаються з нами. Найбільш виграшно мені виглядає історія з «Маяком». «Маяк» декілька десятиліть тому – магазин спортоварів на кільці біля озера, тепер – бар-піцерія, яка могла б стати «Неаполем» чи «Третім Римом» у доповнення вже існуючих «Парми» та «Сицилії». Але залишилася маяком на березі Тернопільського океану.

фото3

Та не встигли ми оговтатися від оказії із «Молоком», як вмерла тернопільська «Берегиня» – берегиня нічних метеликів із 90-х та вічно голодних студентів. Подейкують, що на її місці постане нова «ЕVA» або ж супермаркет «АТБ». Споживацька ера не залишає місця для тожсамості. Всім вдалих покупок.

 

Матеріал відображає субєктивний погляд автора і не має жодних рекламних цілей.

Марія Богданович, Тернопільська липа

Фото автора, Тараса Циклиняка та Дмитра Лазарчука

Коментування вимкнено до запису “Молоко тернопільської Єви (ФОТО)”

  1. яяя коментує:

    незабаром небуде літака потім забудують співучку і все кранти небуде в Тернополі класичних місць зустрічі.