Листопадовий сніг у Тернополі

car-snowСніг! В листопаді! Та ще й стільки його багато! Можливо, осінь незабаром таки й повернеться, але зима так раптово пішла у наступ, так блискавично захопила наше місто, що залишається тільки вичікувати. Тому наразі немає інших справ, ніж просто дивитися у вікно, як міріади крихітних парашутистів у білих маскувальних костюмах опускаються з хмар-літаків на своїх білих куполах, заполоняють усі вільні проміжки та поверхні, вкладаються шаром на шар на гілках дерев та дахах. Їх так багато, що не видно навіть будинку з іншого боку вулиці.

2016-11-13 07-49-58Чесно кажучи, будинок таки видно, але дуже примарно. І малюється через снігові пасма, що це не будинок, а височенний айсберг, який хитається у бурхливому Північно-Льодовитому океані під час жорстокого шторму, коли довкола справжня арктична зима, і сніг, і заметіль, і крижані бризки замерзають на льоту, і айсберг здоровенний, наче дім, загрожує корабельною аварією, і якщо капітан вчасно не крутане штурвалом, лягаючи на інший курс, загибель неминуча…

Але не будемо думати про глобальні катастрофи та природні катаклізми. Краще все таки змінити сюжет фільму за вікном і спостерігати у романтичній мелодрамі під музику «Let it snow», як милі біленькі сніжинки елегантно крутяться у танку, в який їх наполегливо запрошує вітер. І нехай цей танець більше схожий на хіп-хоп, а не на вальс, все одно – це не катастрофа. Хоча проблема тут є, і цілком реальна, – для комунальників, водіїв та, як з’ясувалося, і пішоходів… Але це вже зовсім інша історія.

А так у нас зима в листопаді, – екстраординарний випадок, який запам’ятається сучасникам, увійде до архівів гідрометцентрів, адже коли таке було, що рівно посередині листопада висота снігового покриву становила би більше метра. Хоча, можливо, «більше метра» – це у важкодоступних місцях, а на метеорологічних майданчиках показники будуть меншими. Але яка різниця зараз щодо точності рівня висоти снігу, що нападав на асфальт! Він ще йде, летить, падає, і припинятися цей процес наразі, здається, не збирається, і осінню зовсім не пахне, хоча ще вчора листя на березі у дворі було таким зеленим. А сьогодні за вікном сніг….

Олена Лайко, Тернопільська ЛипаКоментарі закриті.