Совок в крові: чому тернополяни не хочуть позбавлятись символів комунізму?

2016-07-17 10-00-06У соцмережах жваво обговорюють новину про те, що на місці «тернопільського літака» може з’явитись новий монумент – троє янголів. Як виявилось, більшість тернополян проти демонтажу радянського винищувача МіГ-15 і вважають, що літак – один із символів Тернополя. Насправді ж літак жодного відношення до Тернополя не має, а лише нагадує своїми червоними зірками про комуністичну добу…

Про демонтаж міська влада говорить уже не перший рік. Втім, завжди чогось не вистачає. Декілька років тому у місті створили спеціальну комісію, яка б займалась подальшою долею літака. Фахівці порадили або шукати гроші на реставрацію, або просто демонтувати літальний апарат.

З’ясувалось, що «міг» встановили у 1972 році не як монумент чи меморіал, а як оформлення входу в парк. Така собі мода у стилі «мілітаризм».

2016-07-17 10-00-24

Щодо технічного стану, то при монтажі літак не зафіксований у крилах, через що при сильному вітрі він може погойдуватись. Власне пам’ятник виглядає не надто міцним, про що свідчать пошкодженні елементи кріплення.

2016-07-17 09-59-18 2016-07-17 09-59-30

Що стосується історії «визволення Тернополя» радянськими військами у 1944 році, яке визволенням назвати важко, то цього літака ще не було в планах конструкторів. Тестові випробування винищувача стартували уже після закінчення Другої світової, а на озброєння МіГ-15 прийняли аж у 1949 році. Тому стверджувати, що літак – це пам’ять про льотчиків-визволителів – абсурдно. Це, в першу чергу, символ Корейської війни (1950-1953 рр), під час якої СРСР і США з’ясовували стосунки і боролись за зони впливу.

2016-07-17 09-58-38

Чому «п’ятнадцятого» вважають символом Другої світової досі залишається загадкою. Втім, більшість користувачів соцмереж (а це, як правило тернополяни, які народились в незалежній Україні),  впевнені, що Міг – символ перемоги над «фашизмом», «катами» і т.д.  Звідки такі переконання у молоді? Не виключено, що більшість з них ходять у вишиванка і люблять дивитись на літак з радянською символікою.

2016-07-17 13-05-06

Якби там не було, але тернополяни не хочуть позбавлятись одного з останніх символів комунізму у місті.

 

Фото автораКоментування вимкнено до запису “Совок в крові: чому тернополяни не хочуть позбавлятись символів комунізму?”

 1. Не Бойко коментує:

  ЗАМОВНА ПИСАНИНА !!!

  • Пересічний хлоп коментує:

   Навіщо займатись ідіотизмом. Зараз в зоні АТО армія воює справжнісінькою радянською технікою, і ніхто не перебирає і не дуркує. Зірки перефарбували на тризуб і питання закрите. Бо техніка тут ні причому, на відміну від постатей Леніна, Сталіна і т.п. Нормальні люди її бережуть і реставрують, в тому числі техніку ворога як трофей. В Тернополі має бути якесь поєднання: культурне, технічне, релігійне, без перекосів. Це кавалок нашої історії. Єдине питання – це питання безпеки. Літак треба реставрувати, щоб він не впав якомусь тернополянину на ґаламаґу

   • Марія коментує:

    Підтримую 100%. Краще б боролися з чимось іншим. А то таке враження, що більше немає проблем в Тернополі. Напевно, комусь хочеться побільше грошей на тому відмити, ось і все. Це не залишки комунізму, це обличчя Тернополя. А бігом перереробляти все в угоду того, куди вітер віє, це більш схоже на персонаж з кінофільму “Весілля в Малинівці”. Я ПРОТИ. І петицію підписала.

 2. bvm54 коментує:

  Вата, вона і в Африці ВАТА! Місцева влада в черговий раз сама забалакує проблему. Якби хотіли то взяли і демонтували, а потім думали, що робити далі.

 3. Анонім коментує:

  Ідіотська замовна стаття на підтримку тих, хто хоче відмити бабло на встановленні антихудожньої дикої фігні, яку навіть скульптурою назвати важко. Пробували зіграти на релігійних почуттях тернополян, підсунувши їм чергових “ангеликів”? Не вийде. Тернополяни мають художній смак і ніколи не допустять встановлення такого несмаку на території рідного міста. Не подобаються комуняцькі зірки? Замалюйте їх. І вже комуняцького символу не буде. Досить церков, капличок на кожному кроці і скульптурок на релігійну тематику, які взагалі не мають ніякої художньої цінності, а деякі з них просто псують ландшафт. Досить пхати на кожному кроці різну дикість. А автору “ангеликів” пропоную пройтися по церквах і запропонувати їх зменшені копії поставити на їхній території. Впевнений, жоден батюшка не погодиться на таке “диво архітектури”, а може хтось і хрестом по лобі дасть, щоб більше такі ідеї в голову не приходили.

  • панасенко коментує:

   “Тернополяни мають художній смак і ніколи не допустять встановлення такого несмаку на території рідного міста” Серйозно? Та ці тернополяни досі ніяк не заважали забудуванню парків і набережної ставу. Чого це вони за літак мають вступлятися? Одне діло гвалт в мережі, інше – в реалі. Ніхто нічо не перешкоджатиме, з огляду на останні будівельні події в місті, де забудовується усе!

  • Марія коментує:

   Підписуюся під кожним словом.

 4. Петро коментує:

  Цей літак хоча і не має відношення до війни але є частиною історії міста!! його поставили саме в часи розквіту Тернополя коли він активно розбудовувався, людям давали квартири, вони роботу!!! Тоді місто було чистим і охайним!! І це було в часи Радянського союзу!! А зараз що??? Безробіття, самі нижчі зарплати, самі гірші дороги, самий вищий рівень корупції, самі більші темпи вирубування парків в країні!!! В Білорусі уже би зразу такий сайт прикрили би, його автора знайшли би і посадили!! Літак треба зберегти!!! не дамо знищити радянську історію славного міста Тернополя!!!!!!!

  • denys коментує:

   совок в крові, шановний) що і треба було довести

  • антибидло коментує:

   мда, вата головного мозку! Схоже хтось дуже сумує за совком. Раджу таким в крим їхати, там він відроджується! Все як ви, ватніки, любите – відсутність харчів, вічні черги, репресії проти неугодних.

 5. Антирагуль коментує:

  відколи це літак символ комунізму? Замалюйте зірки, проведіть реставрацію літака, укріпіть несучу конструкцію. Одні придурки вже розмалювали бетери в квіточки, танк знесли на дружбі, тепер за літак хочуть взятись. Не подобається їм бач стиль мілітарі. З цього все і починається. А потім в АТО нема кому йти, порозбігались по Польщах і схронах. У молоді має бути нормальне патріотично- військове виховання, а не рагульське. 20 тис. людей по області ховається від військової служби. Де ж виховання захисників? Квіточки на бетерах намальовані? Може б тоді ми вже давно мали б по справжньому незалежну Україну.