До Тернополя їде справжній галицький фрік (ФОТО)

13221702_605480919605555_2449399470079689927_nЕксцентричний митець із сусіднього Івано-Франківська Сергій Григорян презентуватиме у Тернополі свій новий проект «Фріклектика + 18». Відкриття відбудеться у п’ятницю, 13-го травня, о 19:00 в галереї «Бункермуз».Роботи Григоряна – це завжди поєднання непоєднуваного, змішання стилів. Минулорічразом із Миколою Джичкою у нашому місті він виставляв нетривіальний реманент для «Весняно-польових робіт». У попередньому своєму проекті «Фріклектика» автор скомбінував засобами народного малярства героїв голлівудського мас-культу та тутешніх мешканців. У «Фріклектиці +18», про що натякає віковий ценз у назві, можна буде побачити гуцульську еротику.

 – Фріковістю зазвичай називають неординарну поведінку чи діяльність із зовнішнім та епатажним вираженням. Неусвідомлення традиційного устрою тематики та композиції (у нашому випадку). Це балансування на межі естетики з антиестетикою, тонка грань: красиво – не красиво. – пояснює Сергій Григорян. – У своєму мистецькому проекті я скоїв спробу поєднати (або порівняти) протилежні почуття і асоціації, зіштовхнути дві величні культури, два одвічних почуття, два найдавніших покликання людини. «Фріклектика + 18» – то дослідження підсвідомого злиття у сприйманні прадавньої карпатської етнічної культури із масовою заграничною культурою видовищ, і не тільки.

За інструмент митець обрав гуцульські пічні кахлі, керамічні плитки. За його словами, вони представляють собою наївно-фантастичне кольорове мереживо, химерне зображення побаченого, почутого вмілими карпатськими майстрами. До речі, серед них були й так звані «сороміцькі» зображення еротичного характеру. Їхні сюжети, на думку художника, здатні вражати і хвилювати не менше, ніж так само наївно-фантастичні блокбастери Голівуда, або японське аніме для дорослих (Хентай)…

— Чом би не поєднати їх, так само як продукти, музику, речі, технічні засоби — все те, без чого ми не уявляємо повноцінного життя. Якщо чесно, то скільки в нашому житті справді українського продукту? — звертається до глядача митець. — Можливо, зливши воєдино (або порівнявши) ці дві протилежні естетики, в нашому сприйнятті побільшає українського візуального продукту, зруйнуються канони «модно – немодно», «смак – несмак»… А втім, – судити вам.

Кожен об’єкт супроводжується жартівливою «коломийкою».

Фрі–клектика: вільна еклектика (змішання різних стилів), штучне поєднання непоєднуваних речей, які не могли і не можуть вступити у злуку в дикій природі образотворчого мистецтва?… Чи все ж таки фрік–лектика … засіб перенесення, розповсюдження, поширення фріковості?

Для тих, хто не потрапить на відкриття, є шанс відвідати виставку з 16:00 до 22:00 до 26 травня.

Марія Богданович, Тернопільська липа

Фото Сергія Григоряна

 

 Коментування вимкнено до запису “До Тернополя їде справжній галицький фрік (ФОТО)”

  1. Андрій коментує:

    В старших класах на партах ще не таке малювали. Треба зїздити до Ів.-Франківська з аналогічним зустрічним “мистецтвом”