Науковці стверджують, що хвороби свиней на людей не поширюються

Дуже часто можна почути про різні захворювання, якими, мовляв, люди заразилися від тварин, що вирощують на фермах. Так це чи ні, свою думку з цього приводу висловила кандидат ветеринарних наук, доцент Дніпропетровського державного аграрно-економічного університету (факультет ветеринарної медицини) Елеонора Єсіна.

«За моїми спостереженнями, інформація в ЗМІ щодо питань здоров’я людини і тварин, що перебувають поблизу неї, дуже часто заснована на припущеннях осіб без фахової освіти або спеціального досвіду практичної роботи. Однак це однозначно привертає увагу широкого кола людей і створює так звані «сенсації», – говорить науковець.

Насправді ж, існують дані, згідно з якими, саме свині можуть заразитися під час контактів з хворим персоналом, хоча у наукових літературних джерелах зафіксовані окремі випадки захворювання на вірусні респіраторні інфекції людей, які обслуговують свинокомплекси.

«А на африканську чуму хворіють виключно свині. І за виявлення ознак такої хвороби, забій інших видів тварин у захисній зоні – абсолютно безглузда справа», – підсумовує Елеонора Єсіна.Коментарі закриті.