Депутат Тернопільської обласної ради хоче демонтувати або перенести пам’ятник Пушкіну

ternopil106Під час сесії Тернопільської обласної ради депутат від “Радикальної партії” озвучив те, що на Тернопільщині погано виконується закон “Про декумунізацію”

Зокрема пан Яциковський зауважив, що в селі Грибова є меморіальна таблиця місцевому жителю, який загинув від рук “буржуазних націоналістів”, тобто воїнів УПА.

Також представник Радикальної партії порушив питання про перенесення або демонтаж пам’ятника Пушкіна, який знаходиться у центрі Тернополя, депутат пообіцяв, що звернеться до міської ради з відповідним питанням.

Нагадаємо, дискусії щодо демонтажу пам’ятника Пушкіну в Тернополі – не новина, але під закон “Про декомунізацію” він не підпадає, тож в майбутньому має всі шанси стати темою для популізму та обіцянок.

Як Пушкін потрапив у Тернопіль? (спогади корінного тернополянина)

Мені про це розповідали, а тому стверджувати правдивість почутого не можу. В 1950-их роках був такий Добринін (можу помилятися із прізвищем), працював секретарем тернопільського обкому комуністичної партії УРСР. То такий час, повоєнний, розповідала це небожка Стєпанова, яка приїхала до Тернополя з південної України. Вона казала, що поява Пушкіна була його ініціативою. Як то сталося? Скульптор був знайомим Добриніна, ймовірно разом воювали (фронтовик). Пам’ятник створено, чи то, для Санкт-Петербургу, чи то іншого міста, але комісія його забракувала. Тай якось вони зустрілися, були потрібні гроші.. Після того Добринін посприяв тому, що Пушкіна встановили в сучасному сквері ім.Чорновола. Тернополяни сприймали це з подивом, бо поет тут ніколи не був, але в ті часи ніхто не смів критикувати рішення партії, боялися.. – йдеться на сайті Мій давній Тернопіль.

Тернопільська ЛипаКоментарі закриті.