Як безробітна на Тернопільщині розпочала власний бізнес

Мирослава Зінкевич за фахом виробник художніх виробів з дерева. Загальний стаж роботи понад 8 років, інвалід ІІІ групи.

Працювала  продавцем непродовольчих товарів у магазині селища Ланівці, що на Тернопільщині. Так склалися життєві обставини, що змушена була залишити місце праці і звернулася за допомогою у працевлаштуванні до Лановецького райцентру зайнятості. Тут жінці запропонували відвідати семінар «Як розпочати свій бізнес?» Повідомили у Тернопільському обласному центрі зайнятості.

«На семінарі я дізналася про ази започаткування власної справи. Почерпнула чимало цікавої та корисної інформації, – каже Мирослава. – І зрозуміла, що мені під силу стати підприємцем».

За сприяння РЦЗ у лютому 2014-го вона пройшла курси підвищення кваліфікації на базі Тернопільського національного технічного університету імені Івана Пулюя за навчальною програмою «Менеджмент малого підприємництва». Розробила й захистила на «відмінно» бізнес-план на тему: «Роздрібна торгівля квітами». Отримала стартовий капітал – виплату одноразової допомоги по безробіттю для зайняття підприємницькою діяльністю.

«Я вирішила робити те, до чого лежить душа, чим займаюся у час дозвілля, – продовжила жінка. – А це  – створення квіткових композицій».

Розпочала бізнес Мирослава Зінкевич із закупівлі квітів, вазонів та інших необхідних матеріалів, а згодом відкрила власну майстерню. У ній проводить більшу частину свого часу: продає квіти і супітні товари до них, квіткові композиції, а ще надає послуги з оформлення приміщень, залів, автомобілів, офісів до святкових подій.

І хоч у Ланівцях у Мирослави є конкуренти, жінка вже має багато постійних клієнтів. Нині вона успішний підприємець. До неї йдуть люди, бо отримують і кваліфіковане обслуговування, і заряд хорошого настрою, який дарує завжди усміхнене обличчя жінки.Коментарі закриті.