Героїв “Небесної сотні” вшанують на Тернопільщині

Про відзначення у Тернопільській області Дня Гідності та Свободи йшлося під час відеонаради під керівництвом голови обласної державної адміністрації Степана Барни.

«Традиційно, всі заходи по області відбуватимуться у форматі – представники влади, духовенство, учасники АТО, волонтери, громадськість, – наголосив Степан Барна. – Також у ці дні ми вшановуватимемо загиблих Героїв Небесної сотні, полеглих  АТО. Тому я прошу керівників на місцях приділити їх рідним і близьким особливу увагу».

Повідомили у ТОДА.

Як поінформував начальник відділу комунікацій з громадськістю Андрій Сисюк, о 12 год 21 листопада  на Театральному майдані відбудеться панахида та народне віче. Також у цей день у церквах області служитимуть молебні за загиблими учасниками Революції Гідності та антитерористичної операції. Також заплановано покладання квітів до пам’ятників, пам’ятних знаків, місць поховань загиблих учасників Революції Гідності, учасників антитерористичної операції за суверенітет та територіальну цілісність України.

У закладах культури, навчальних закладах, військових частинах області, державному архіві області заплановано провести інформаційно-просвітницькі заходи, у тому числі тематичні (фотодокументальні, ілюстративні) виставки, уроки мужності, круглі столи, присвячені революційним подіям 2004 року та  Революції Гідності, її учасникам та значенню цих подій у розвитку громадянського суспільства.

Довідково: День Гідності та Свободи — свято в Україні, що відзначається щороку 21 листопада на честь початку цього дня двох революцій: Помаранчевої революції (2004 року) та Революції Гідності (2013 року). Є наступником свята Дня Свободи, що відзначалося на честь Помаранчевої революції з 2005 по 2011 роки 22 листопада, поки не було скасоване указом Президента Віктора Януковича.

Встановлене «з метою утвердження в Україні ідеалів свободи і демократії, збереження та донесення до сучасного і майбутніх поколінь об’єктивної інформації про доленосні події в Україні початку XXI століття, а також віддання належної шани патріотизму й мужності громадян, які восени 2004 року та у листопаді 2013 року – лютому 2014 року постали на захист демократичних цінностей, прав і свобод людини і громадянина, національних інтересів нашої держави та її європейського вибору…» згідно з указом Президента України Петра Порошенка № 872/2014 «Про День Гідності та Свободи» від 13 листопада 2014 року.Коментарі закриті.