Як заробити на мистецтві розказували у Тернополі

У Чортківському районному центрі зайнятості відбулося чергове засідання клубу для молоді «Шлях до успіху» на тему: «Креативність як засіб досягнення професійного успіху», у якому взяла участь майстер з виготовлення ляльок-мотанок Оксана Ободяк.

«Творчість людині потрібна щодня як у професійній діяльності, так і в повсякденному житті. Усі люди мають якісь таланти. І ніколи не буває пізно для того, щоб їх визначити, розкрити та розвинути. Головне, що для цього потрібно – це бажання, – розпочала захід пані Оксана. – Творча, креативна особистість відрізняється перш за все тим особливим обдаруванням, яке дозволяє їй створювати в обраній діяльності щось неповторне, що значно відрізняється від звичних і відомих речей».

Повідомили у Тернопільському обласному центрі зайнятості. Презентуючи колекцію своїх робіт, майстриня акцентувала увагу на популярності та символічності народної ляльки-мотанки, яка продовжується й нині. Адже вона – символ жіночої мудрості, родинний оберіг, у якому поєднані традиції, історія, зв’язок поколінь.

Всього за два місяці майстриня створила більше 20 ляльок. У її колекції представлені мотанки оберегові, ляльки-травниці, тематичні, обрядові, сучасні. Кожна з них має свою назву. Усі вони різні по розміру й конфігурації, одягнені у старовинні і сучасні вишиті тканини. Їх неповторні образи доповнюють коралі, стрічки, пояси, плетіння з бісеру.

Пані Оксана показала молодим жінкам технологію мотання ляльок, зазначивши, що у цьому процесі важливі бажання й фантазія. «Основне у виробі те, що лялька має бути безликою, а замість обличчя – хрест, який символізує гармонію вертикалі (духовності) і горизонталі (земного розвитку людини), що має сильне захисне значення. Для одягу також підбираються нитки за значенням: на добробут та здоров’я людини – червоно-зелені відтінки, для успіху у фінансових справах – зелені та золотисті, для щастя у коханні, чи подружньому житті – червоні та рожеві кольори», – додала майстриня.

Присутні активно обговорювали можливості використання особистих креативних ідей та хобі у професійному становленні, відкритті власної справи; дискутували щодо того як досягти кар’єрного успіху; взяли участь у майстер-класі з виготовлення ляльки-мотанки за 10 хвилин.Коментарі закриті.