Від пенсіонерів на Тернопільщині потрібно ховати телефон

Обмежити доступ до мобільних та стаціонарних телефонів, переховати грошові заощадження, аби пенсіонери не знали про їхнє місце зберігання – мабуть варто вдаватися й до таких радикальних методів у зв’язку зі зростанням кількості жертв мобільного шахрайства.

Саме люди похилого віку найбільше потерпають від телефонних аферистів, які під різними приводами виманюють у них гроші.Повідомили у СЗГ УМВС в Тернопільській області.

Восьмого жовтня у міськвідділ міліції надійшло повідомлення від мешканця обласного центру. Чоловік повідомив, що невідома особа зателефонувала на стаціонарний телефон до його 84-річної бабусі та повідомила про нього неправдиву інформацію.

Чоловік розповів старенькій, що її онук знаходиться в міліції за скоєння злочину, а щоб його врятувати потрібні гроші. Перелякана бабуся назвала свою адресу і вже незабаром у двері помешкання постукала незнайомка. Старенька передала в руки аферистці майже 30 тисяч гривень. Лише коли онук повернувся додому, зрозуміла, що стала жертвою шахрайства.

Правоохоронці розшукують зловмисницю та вкотре радять запам’ятати певні правила, як вберегтися та не стати жертвою телефонних шахраїв:

– в першу чергу не довіряйте інформації, яку отримуєте від незнайомців по телефону;

– завжди намагайтеся перевірити отриману інформацію, особливо, якщо вона стосується ваших рідних;

– не поспішайте переказувати гроші на незрозумілі рахунки чи передавати незнайомцям, а в разі отримання повідомлення про те, що хтось з родичів потрапив у біду, негайно зверніться до міліції.

Тож будьте уважні! Якщо ви або ваші рідні потрапили в подібну шахрайську пастку, звертайтеся до справжніх працівників міліції в найближче відділення внутрішніх справ або за номером «102».Коментарі закриті.