Книгу присвячену Андрею Шептицькому презентували у Тернополі (фото, відео)

IMG_6783 LYPAУкраїнський історик, професор Київського національного університету ім.Т.Г.Шевченка Володимир Сергійчук у Тернополі 9 вересня презентував свою книгу про митрополита Андрея Шептицького, яку йому далося видати завдяки Василю Деревляному – керівнику обласного осередку Всеукраїнського об’єднання “Батьківщина”.

На презентації видання були також присутні представники Тернопільсько-Зборівської архиєпархії Української греко-католицької церкви, які благословили видання.

Владика Теодор Мартинюк зазначив, що таке видання є цінним, адже про діяльність Митрополита Андрея Шептицького мало знають, а це був не лише священнослужитель, а й видатний гомадсько-політичний діяч в історії України.

Сам автор видання професор Володимир Сергійчук розповів, що постать Андрея Шептицького є однією з найвеличніших людей своєї епохи.

– Митрополит Шептицький був далекоглядним в плані державотворення. Ще у 1917 році він сказав, щоб Україна здобула незалежність, нам треба порвати всі стосунки з Росією. На жаль, діячі Центральної Ради тоді не послухали його, навіть ставились з презирством. Був такий факт, коли митрополита запросили на засідання Центральної ради, то один з її керівників, Володимир Винниченко, щоб показати, як він зневажає Андрея Шептицького, повернувся до нього спиною та курив цигарку. Андрей Шептицький прагнув об’єднати Україну, він виступав за єдність церкви, є документи, що в разі єдності з православними, Шепптицький був готовий надати їм керівне місце в новій церкві. Також він часто збирав дві ворогуючі течії ОУН – “бандерівців” та “мельниківців” та просив, щоб вони були єдиними. Але, на жаль, його державотворчих поглядів ніхто не зрозумів.


Пан Володимир зазначив, що за віросповіданням він православний християнин, але не зважаючи на це, переконаний, що в Україні греко-католицька церква на чолі з її священнослужителями стала захисником культури та носієм моральних цінностей, і саме через це її намагалася знищити радянська влада.

Також професор Київського національного університету ім. Т. Шевченка заявив, що готовий відкрито агітувати за ВО “Батьківщина”, бо за словами історика, її представники сповідують ідеї єдності:

– Я готовий активно агітувати за “Батьківщину”. Чому? Бо там першим списком була Надія Савченко і ця політична сила доклала зусиль, щоб визволити українську льотчицю. Знаєте у вас на Тернопільщині є такий історичний факт. НКВС написало звернення до двох сіл Бодаква і Маніво з вимогою, щоб селяни здали повстанців, а якщо вони цього не зроблять – то все село відправлять на Сибір. І знаєте, що зробили ті люди? Відповіли радянській владі, що вони готові виїхати, але повстанців вони не зрадять. Сила українців у єдності, і це важливо. 

Очільник ВО “Батькіщина” в Тернопільській області Василь Деревляний пообіцяв і надалі підтримувати видання подібних книг:

– Коли в світ виходять такі книги – ми робимо усе, щоб допомогти. Зараз потрібно пропагувати постать відомого митрополита, щоб про його діяння знала і молодь. 

Не забарився з обіцянкою і кандидат на посаду міського голови Тернополя від ВО “Батьківщина” Михайло Ратушняк. Він сказав, що за свій кошт придбає видання київського історика та поширить його серед шкіл міста.

На завершення презентації книги хор Тернопільської обласної філармонії виконав церковний гімн України “Боже великий єдиний”.

Тернопільська ЛипаКоментарі закриті.