Галицький камерний оркестр сподівається, що світ можна врятувати музикою та любов’ю

DSC_0869З любові до жінки долають перешкоди, з любові до дитини хочеться прихилити небо, з любові до Батьківщини стають на її захист… Музику звитяги та ніжності, подвигу та добра у програмі «Любов врятує світ» пропонує Муніципальний Галицький камерний оркестр під орудою заслуженого артиста України Василя Феленчака з нагоди відкриття нового концертного сезону. Відбудеться концерт у неділю, 11 жовтня, в Українському Домі «Перемога» о 18 годині.

«Любов врятує світ»… Назва, погодьтеся, романтична, філософська, неоднозначна. Можливо, комусь видасться, що в час, коли у країні йде війна, говорити про любов – не дуже актуально, однак з іншого, – як показує досвід, який ми здобуваємо останнім часом, в такі моменти відбувається переоцінка цінностей, зокрема, ставлення до вартості життя як такого. Тому програма «Любов врятує світ», як стверджує художній керівник і диригент Галицького камерного Василь Феленчак, покликана консолідувати людей, допомогти знайти себе в цьому часі, щоб відновити знівельовані в результаті останніх подій людські цінності. «А зробити це можна лише завдяки вмінню любити і зберегти цю любов», – наголошує маестро.

Основними творами програми «Любов врятує світ», які допоможуть передати її основну думку, повинні стати Концерт Й.С.Баха для фортепіано, «Палладіо» Карла Дженкінса та фрагмент з увертюри-фантазії «Ромео і Джульєтта» Петра Чайковського.

Так, твір Баха має зосередити слухачів на гармонії людини і природи, яких у музиці уособлюватиме сольна партія фортепіано та акомпанемент. Разом із тим, одночасне звучання різних музичних тем спонукатиме до думки про гармонію у людських стосунках, пошук консенсусу задля збереження людських цінностей.

«Палладіо» Дженкінса – твір, у якому відтворена відповідальність перед своєю Батьківщиною в час, коли її захоплює агресор, тому присвячений він воїнам АТО. Таку психологічну драму музикою відтворює домінуюча одноманітність мелодії при гострій ритмізації та активному розвитку динаміки твору. Саме таким способом передається внутрішній психологічний стан воїна, його готовність віддати своє життя за рідну Батьківщину.

Завершить розмірковування на тему любові та вирішальних вчинків на її честь «Ромео і Джульєтта» Чайковського. Основна думка, яку цей твір має передати, це те, що батьки відповідальні за життя своїх дітей, а влада – за життя громадян. І диктат – чи з боку батьків, чи з боку влади, може призводити до різноманітних непорозумінь, протиріч, катаклізмів і навіть смерті. Це однаковою мірою стосується стосунків і у сім’ї, і у державі. Тому є лише один спосіб, аби врятувати взаємини, родини, цілий світ – любов. Лише завдяки любові ми зможемо подолати усі перешкоди, зробити людське життя найвищою цінністю і вірити у краще майбутнє для наших дітей.

На концерт з нагоди відкриття сезону «Любов врятує світ» Муніципальний Галицький камерний оркестр запрошує тернополян та гостей міста в Український Дім «Перемога» у неділю, 11 жовтня. Початок о 18 годині.

Олена Лайко, «Тернопільська Липа»Коментарі закриті.