Тернопільщина: 9 котелень перевели на альтернативні види палива

Протягом літнього періоду 2015 року  в усіх навчальних закладах із залученням коштів місцевих бюджетів, спонсорів та меценатів проведені  поточні ремонти класних кімнат, а також приміщення загального користування (коридори, майстерні, їдальні), упорядковано спортивно-ігрові майданчики та прилеглі території, тощо.

Про це повідомив заступник директора департаменту –  начальник управління житлово-комунального господарства департаменту архітектури, будівництва, житлово-комунального господарства та  енергозбереження облдержадміністрації Орест Куриляк під час виїзного засідання колегії обласної державної адміністрації, яке відбулося 30 вересня у с. Скорики Підволочиського району. Повідомили у Тернопільській ОДА.

Поряд із зміцненням матеріально-технічної бази закладів освіти області,  підготовки до опалювального сезону на 2015/2016 рік реалізовуються комплексні плани  капітальних ремонтів приміщень,  переведення котелень на  альтернативні види палива  навчальних закладів, тощо.
З метою забезпечення підвищення ефективності використання паливно-енергетичних ресурсів та зменшення споживання природного газу в 2015 році переведені 9 котелень(паливних) із запланованих 33 , а саме:

Теребовлянський дошкільний навчальний заклад “Ромашка”, Кременецька обласна гуманітарно-педагогічна академія імені Тараса Шевченка, Онишковецький навчально-виховний комплекс “Загальноосвітній навчальний заклад І ступеня-дошкільний навчальний заклад” Шумського району, Чортківське вище професійне училище, Гнилицький навчально-виховний комплекс “Загальноосвітній навчальний заклад І-ІІ ступеня-дошкільний навчальний заклад”, Городницька ЗОШ І-ІІ ст., Скалатська ЗОШ І-ІІІ ст. Підволочиського району,  Борщівський дошкільний навчальний заклад “Дзвіночок” та Чортківський навчально-науковий інститут підприємництва і бізнесу ТНЕУ.

Орієнтовний обсяг передбаченого заміщення споживання природного газу від переведення цих котелень/паливних на альтернативні види палива складає  317,9 тис. куб.м.

Станом на даний час відремонтовано48 котелень/паливних,  45 покрівель,  150 приміщень, 19 систем опалення, замінено на енергозберігаючі металопластикові 1440 вікон та 480 дверей, облаштовано 48 спортивно- ігрових майданчиків.
У 2015 плануються роботи із завершення спорудження/реконструкції  та введення в дію п’яти загальноосвітніх навчальних закладів і  двох дошкільних навчальних закладів за кошти державного фонду регіонального розвитку та  співфінансування  з місцевого бюджету.

З метою забезпечення сталого  соціально-економічного та  екологічного розвитку на місцевому рівні у закладах освіти області активно упроваджується Проект ЄС/ПРООН “Місцевий розвиток, орієнтований на громаду”,  9 жовтня   2014 року підведено підсумки  ІІ фази  проекту і  підписана угода між Тернопільською ОР і ОДА і представниками донорів  (фінансистами) на ІІІ фазу – 2014 – 2017 роки.
Проводяться роботи по забезпеченню всіх  навчальних закладів  твердим паливом. При потребі у вугіллі та торфобрикетах  на опалювальний сезон                    5812 тонн, придбано і завезено  2753 тони, що складає   47,4 % від потреби та дров при потребі 3487 куб. м. завезено 1335 куб. м. що складає 38,3 %.
У закладах та установах освіти області постійно здійснюється контроль щодо своєчасних розрахунків за спожиті енергоносії. На даний час у закладах освіти районної комунальної власності є борги за надану теплову  енергію, зокрема в Гусятинському  – 55,8 тис. грн., Козівському – 3,8 тис. грн.,  Тернопільському районах – 436,3 тис. грн. і м. Тернополі – 135 тис. грн.,  використаний природний газ у Тернопільському районі – 2163,7 тис. грн.
Щодо закладів освіти обласного підпорядкування  борг за надану теплову енергію є лише в Тернопільському обласному комунальному інституті післядипломної педагогічної освіти в сумі 78,7 тис. грн.
У системі професійно-технічної освіти борги за спожиті енергоносії відсутні.

Довідково:  В області станом на 24.09.2015р. функціонують 830 загальноосвітніх , 468 дошкільних,  22 професійно-технічних, 74 позашкільних, 33 вищих навчальних закладів, 9 обласних освітніх установ.
Опалення в них здійснюється наступним чином:
– від централізованих міських та сільських тепломереж – 282;
– від власних котелень (паливних) – 992 (з них на газі – 742,  вугіллі і торфобрикетах – 81, дровах і тирсобрикетах – 88, електриці – 81);
– на пічному опаленні – 178  (з них  на  газі – 15, вугіллі і дровах  – 163);
– газовими та електричними конвекторами – 65.Коментарі закриті.