Аверс ювілейної монети до 475 річчя Тернополя більше не причина конфлікту

10995300_756581481119912_8945701039431878480_nДо своєї 475-ої річниці наше місто отримало у подарунок ювілейну монету номіналом 5 гривень із напиленням срібного кольору. На монеті з одного боку зображено засновника міста Яна Тарновського, а з другого боку наш став і його один з пароплавів.

Відразу після перших світлин з зображенням монети у соціальній мережі появилась і заявка на порушення авторських прав виконавчим комітетом міста, який дав дозвіл на використання зображень Національному банку України, адже у малюнка монети на аверсі, а точніше у фото з якого художники перенесли малюнок, є автор – відомий тернопільський журналіст, відеограф Антон Марчевський. Саме його фото з пароплавом на тлі замку розміщено у Вікіпедії, як ілюстрація до статті про Тернопіль.  Але вже на другий день після публікації до Антона подзвонили з Національного банку та вибачились, що пропустили момент з авторським правом. У результаті Антон став одним з власників ювілейних монет одної срібної і двох звичайних, а Нацбанк отримав розписку про відсутність претензій зі сторони автора.

UA-TE_Ternopol_Buran_02_08-09-13 (1)

На своїй сторінці у фейсбуці Антон пише: «Ситуація з ювілейною монетою, при карбуванні якої використали моє фото, дійшла до логічного завершення. У мене в руках – монета, яку мені вручив особисто представник Національного банку.»

Раніше свої ювілейні монети вже отримали міста Полтава, Івано-Франківськ, Збараж та Одеса. Минулого року була випущена монета номіналом в 5 грн до 75-річчя створення Тернопільської області.

Олена Мудра для Тернопільської Липи,

фото з архіву А. Марчевського

 Коментарі закриті.